حوادث

موتورسیکلت سواران و عابرین پیاده ۷۸درصد قربانیان حوادث رانندگی درون شهری

فرمانده پلیس راهنمایی و رانندگی شهری راور گفت: متاسفانه در 9 ماهه امسال 78 درصد تصادفات رانندگی مربوط به موتورسواران و عابران پیاده بوده است.

به گزارش دانا نیوز سرهنگ محمد باکر سلیمی گفت: در 9 ماهه امسال 78 درصد فوتی ها مربوط به موتورسواران و عابران پیاده و 36 درصد موتورسواران و 42 درصد مالباختگان بوده است.

همچنین کمترین تعداد قربانیان موتورسیکلت مربوط به استان های کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، البرز، سیستان و بلچستان و هراسان جنوبی و بیشترین قربانیان موتورسیکلت مربوط به پنج استان تهران، فارس، اصفهان و کوراسان بوده است. رضوی. و کوزنتسوف

پلیس راهنمایی و رانندگی: توضیح رئیس پلیس راهور درباره مرگ رانندگان موتورسیکلت در تصادفات بنابراین استفاده از کلاه ایمنی نقش مستقیمی در پیشگیری از مرگ دارد.

نقش کلاه ایمنی به عنوان یک وسیله ساده اما محافظ بسیار مهم است و ما از همه مردم بومی، خانواده ها و دوچرخه سواران می خواهیم که به طور مداوم از کلاه ایمنی استفاده کنند.

سرهنگ سلیمی دومین علت مرگ موتورسیکلت و سایر وسایل نقلیه، موتورسیکلت و سایر وسایل نقلیه، ازدحام ترافیک، غارهای شهری و تصادفات رانندگی را بیان می کند: – تردد در جاده ها باید مدنظر این کاربران باشد.

به گفته پلیس راهور، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی این شهرستان، 85 درصد قربانیان مرد و 15 درصد زنان ترک هستند. گروه سنی قربانیان بین 14 تا 44 سال بود.

سرهنگ سلیمی استفاده از موتورسیکلت توسط سایر رانندگان را یکی دیگر از علل مرگ و میر دانست و خاطرنشان کرد: موتورسیکلت ها دارای ظرفیت یک نفر مطابق با طراحی استاندارد و دستورالعمل های مندرج در قوانین راهنمایی و رانندگی هستند. اما گاهی از این وسیله در خانواده های 5 و 7 نفره استفاده می شود که متاسفانه امسال دو تصادف دسته جمعی موتور سیکلت داشته ایم. در جریان جنگ سرد سه نفر کشته و دو نفر به شدت مجروح شدند.

سایت راهور در گزارشی نوشت: از رانندگان انتظار داریم با سرعت مطمئنه در مناطق مسکونی حرکت کنند و توجه کافی به جلو داشته باشند و ضمن اجتناب از رانندگی با تلفن همراه خود صحبت کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا