حوادث

نجات ۱۲۰ نفر از سیلاب/امدادرسانی در ۴۰ شهرستان ادامه دارد

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: 120 نفر از سیل نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده اند.

به گزارش دانا نیوز دکتر پیر خوزه کولیوند که نخواست نامش فاش شود، گفت: «سه ایالت تحت تأثیر طوفان قرار گرفته اند، بنابراین هلال احمر کاملاً متعهد است تا به افراد آسیب دیده از طوفان کمک کند.» رسانه. بفرمایید.

خسارات وارده در این فصل بارندگی عمدتاً در جنوب کشور با ۱۷ هزار و ۵۱۵ چادر، ۱۷ هزار و ۵۱۵ تخته پتو، ۵ کیلوگرم نایلون، ۷۰۰ فلر، ۴۷۷۷ بسته غذایی، ۳۵۶۳ کیلوگرم برنج، ۷۲۲۴ قوطی کنسرو، ۱۳۲ کیلوگرم است. از بین خرما، 2 نان و 21148 بطری آب معدنی بین سیل زدگان توزیع شد.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در چهار شهرستان سیستان و بلچستان، هرمزگان، کرمان، فارس و بوشهر ادامه دارد.

در ۴ ساعت گذشته ۴ فروند بالگرد با چهار فروند بالگرد در استان‌های سیستان و بلچستان، کرمان، هرمزگان و فارس به مدت ۲۵ ساعت ۵ تن کمک‌های امدادی را به مناطق سیل‌زده منتقل کردند و ۳ مجروح نیز داشتند. شما تحت درمان قرار گرفته اید. 163 امدادگر نیز با بالگرد به مناطق صعب العبور اعزام شدند.

وی افزود: بلایای جوی در روزهای اخیر نه تنها مناطق جنوبی و شرقی و غربی آذربایجان، اردبیل، اصفهان، بوشهر، قزوین، فارس، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و باکتیاری را تحت تاثیر قرار داده است. این کمک ها توسط زنجان، سمن، سیستان و بلچستان، خوزستان، خراسان جنوبی و رضوی، لرستان، مازندران، هرمزگان و یزد انجام شد.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، امدادرسانی در ۵ شهرستان انجام شده و به ۴ هزار و ۱۴۴ نفر اسکان اضطراری داده شده است. در همین راستا کمپ های چابهار، کنارک و میناب 4 برای اسکان شهروندان در این کمپ ها راه اندازی شده است.

کولیوند با اشاره به مهم‌ترین ماموریت‌های هلال احمر در مناطق سیل‌زده در روزهای اخیر، گفت: در روزهای اخیر 3 نفر نجات یافتند و متاسفانه 5 نفر جان باختند.

به گفته رئیس جمعیت هلال احمر 5 نفر در مناطق شمالی به صورت سرپایی درمان شده اند و 5 نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شده اند. همچنین 4 خودرو از سیل و طوفان جان سالم به در بردند.

بر اساس اطلاعات جمعیت هلال احمر؛ کولیوند تاکید می کند که آب فاضلاب به دقت تحت نظر است و تاکنون آب شش خانه به طور کامل تخلیه شده است. در مجموع، بیش از 4700 نیرو برای کمک به آسیب دیدگان سیل و 741 وسیله نقلیه استفاده شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا