اجتماعی

اعلام دستورالعمل جدید تزریق نوبت سوم واکسن کرونا و واکسن مسافران

معاون وزیر بهداشت در نامه‌ای به نمایندگان بهداشت و درمان دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور، آخرین تصویب و به‌روزرسانی سومین دوره واکسیناسیون وبا مصوب کمیته ملی ایمن‌سازی گاو را اعلام کرد.

به گزارش دانا نیوز و به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت، متن این نامه با توجه به دستورالعمل فوق در خصوص واکسیناسیون مسافران در تاریخ 8/11/1300 اصلاح می شود. در تاریخ 16/10/1400 کمیته ملی ایمن سازی گاو به شرح زیر

– افرادی که برای بار اول و دوم واکسن های غیرفعال (سینوویوم، بهارات بیوتکنولوژی و کووارین برکات) واکسینه شده اند، باید برای بار سوم از واکسن غیرفعال استفاده کنند، اگرچه ممکن است علیه استافیلوکوکوس اورئوس واکسینه شوند.

افرادی که برای اولین بار و برای بار دوم با واکسن AstraZeneca واکسینه شده اند می توانند واکسن AstraZena، Pastococcus Plus یا Sputnik V را برای اولین بار (مانند Sputnik Light) دریافت کنند.

افرادی که برای اولین بار علیه واکسن اسپوتنیک V و برای بار دوم واکسینه شده اند می توانند برای سومین بار علیه استافیلوکوکوس اورئوس واکسینه شوند.

– دوز چهارم باید به داوطلبان شرکت کننده در کارآزمایی بالینی واکسن پاسکوکوک در دو شهر که سه بار واکسن را دریافت کرده اند، 6 ماه پس از واکسیناسیون با نوبت سوم داده شود.

– کسانی که دو نوبت واکسن غیرفعال (سینوفارم، بهارات بیوتک یا کوویرین برکات) دریافت کرده اند و به دلیل نیاز به سفر می خواهند دو دوز Astrazae دریافت کنند، می توانند با اخذ توافقنامه و ارائه مدارک سفر، دو دوز Astraznka را از راه دور دریافت کنند. . ماه ها را در شیفت های جداگانه دریافت کنید.

– افرادی که دو دوز واکسن Sputnik V و دو دوز Astraznka را به دلیل نیاز به سفر دریافت کرده اند، ممکن است پس از کسب رضایت آگاهانه و انجام یک مطالعه تحقیقاتی، دو دوز Astraznka دریافت کنند. این مطالعه باید توسط کمیته اخلاق تایید شود.

افرادی که برای بار اول و دوم با واکسن پروتئین نوترکیب واکسینه شده اند می توانند برای بار سوم همین واکسن را دریافت کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا