بین الملل

وزارت امور خارجه: آمران و عاملان ترور شهید سلیمانی را به پای میز محاکمه خواهیم کشاند

به گزارش خبرگزاری آنلاین دانا نیوز، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در توییتر رسمی خود اعلام کرد که در آستانه دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمان. رئیس جمهور ایالات متحده نمونه بارز تروریسم دولتی است که فرماندهان و جنایتکاران را پای میز مذاکره می آورند.

به گفته سعید حتی‌باده، سخنگوی وزارت امور خارجه، در نشست خبری هفتگی روز دوشنبه پنجم دی‌ماه، اقدامات انجام شده در پی ترور شهید قاسم سلیمان را «سردار آزاده سلیمان» قهرمان مبارزه توصیف کرد. تروریسم تروریسم علیه یک شخصیت برجسته در مبارزه با تروریسم به عنوان یک استاندارد دوگانه و یکی دیگر از مدعیان مبارزه با تروریسم تلقی می شود و این گواهی بر تاریخ است.

ترور شهید سلیمان، ابومهدی المهندس و یارانش توسط حتی‌بازاده، تلاشی از سوی تروریست‌های سرشناس جهانی برای انتقام از این سردار بزرگ بود. ترور سردار سلیمان اعظم و همدستانش در آمریکا به فرماندهی مستقیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نمونه ای از حملات تروریستی و تروریسم دولتی است.

وی گفت: رئیس جمهور این کشور علنا ​​و علناً مسئولیت این ترور را بر عهده گرفته و این جنایت را برای همیشه برای آمریکا ثبت کرده است. ایالات متحده مسئولیت دائمی این اقدام شنیع را بر عهده دارد و جمهوری اسلامی ایران هیچ اقدامی برای محاکمه عاملان، فرماندهان، جنایتکاران و مستشاران انجام نخواهد داد.

وی گفت: عاملان این اقدام تروریستی مسئولیت کیفری دارند. جمهوری اسلامی ایران از همان روز اول تمام تلاش خود را برای محاکمه عاملان این جنایت شنیع انجام داده است. دولت مستقل توسط دولت عراق تأسیس شد.

وی افزود: از زمان وقوع حملات تروریستی و از همان ساعات اولیه، وزارت امور خارجه اقدامات متعددی را برای رصد اوضاع در تمامی سطوح داخلی، منطقه ای و بین المللی و تعیین تاریخ عاملان، جنایتکاران و جنایتکاران انجام داده است. عاملان را به دست عدالت بسپارید.» اگر فراهم نکند هیچ تلاشی نمی کند. (اینجا بخوانید)

جمعه 3 ژانویه 2020 تلویزیون دولتی عراق از کشته شدن سردار قاسم سلیمان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندوس معاون الحشدالشعبی خبر داد. پنتاگون با صدور بیانیه ای حمله تروریستی در بغداد را محکوم کرد.

انتهای پیام/این را به صفحه اول پیشنهاد دهید

دکمه بازگشت به بالا