اجتماعی

بررسی شکایت معلولان در کمیسیون اصل نود

سخنگوی اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون الزام آور دستگاه های ذیربط را موظف کرد تا ماه آینده گزارشی از اقدامات انجام شده برای اجرای قانون حمایت از افراد دارای معلولیت ارائه کنند.

علی سزار در گفت وگو با دانا نیوز به تشریح جلسه امروز کمیسیون پرداخت. تشکل های معلولان، سازمان های راهداری، تعاون، وزارت کار و رفاه اجتماعی و امور دهیاری ها و شهرداری ها تأسیس شد.

وی افزود: بر اساس مفاد ماده 5 بندهای 1 و 2 این قانون، استفاده از سامانه های ریلی، اتوبوسی، شهری، دولتی و حمل و نقل عمومی برای معلولان و قطارهای حومه ای و استفاده از سامانه های هوایی و هوایی این افراد. دریای عمومی نیمکره اما بر اساس شکایات واصله به کمیسیون، نهادهای ذی ربط این تعهد قانونی را اجرا نمی کنند.

در اصل ۹۰ قانون اساسی یکی از اعضای هیأت رئیسه کمیسیون افزود: دلایل ارائه شده از سوی اعضای کمیسیون با اقدام نیروی انتظامی و عدم هماهنگی منافاتی ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمارانت، اسلام شهر و پردیس در مجلس تاکید کرده است. همچنین بر عملکرد تعاونی ها، وزارت کار و امور اجتماعی و موسسات خیریه و خیریه نظارت و مداخلاتی که در بازه زمانی مشخص شده در گزارش انجام می شود ارائه خواهد شد. بعد از این مهلت در غیر این صورت، متخلفان در هر یک از دستگاه ها با رعایت اختیارات قانونی کمیسیون و همچنین ماده 5 قانون حمایت از معلولان به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا