اجتماعی

رفع اختلاف بین مجلس و دیوان عدالت، وضعیت شوراها را مشخص می‌کند

به گفته مدیریت تهران، حل اختلاف مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری تکلیف برخی شوراهای اسلامی را مشخص می کند.

به گزارش دانا نیوز محسن منصوری در حاشیه بازدید از شهرستان پاکدشت با اشاره به آمدن دادگاه تجدیدنظر اداری، نظارت بر انتخابات و دیوان عدالت اداری، گفت: در برخی شهرهای تهران، دادگاه های اسلامی در برخی شهرستان ها باید حذف شوند. .

به دنبال آن دادگاه تجدیدنظر در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در برخی شهرها رای به نفع دادگاه های اسلامی داد.

استاندار تهران افزود: شورای اسلامی عدالت اداری معتقد است نباید اجازه ورود به انتخابات شوراها را داد و شورای تامین نیز بر خلاف برخی مفاد رای صادر کرده است. ایراداتش را فرستاد و همچنان شورای امنا.

منصور تاکید می کند: در صورت تایید مصوبه در شورای تامین، رای هیات امنای شوراهای اسلامی اجرا می شود و در صورت عدم تایید، رای دیوان عدالت اداری توسط وزارت کشور و وزارت کشور اجرا می شود. حکومت استانی این دو نهاد در این زمینه وجود ندارند.

تهران گفت: مشکلات برخی از شوراهای اسلامی هم اکنون برطرف شده و منتظر تصمیم نهایی مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری هستیم. در برخی شوراها تنها یک عضو تعویض می شود که اصولاً تأثیری بر شورا و ساختار آن ندارد و منجر به انتصاب شهردار می شود، اما خروج گروهی از شورا کمی سخت خواهد بود. و دیگری را وارد کنید.

منصور اضافه کرد: در برخی شوراها حدود یک ماه است که شهردار در سمت خود است و زمانی که تغییر اعضا رخ می دهد ممکن است فعالیت شهردار دچار ابهام شود زیرا ممکن است این اعضا دوباره از شورای اسلامی خارج شوند. از این رو تلاش می کنیم در سیستم شهرداری اختلالی ایجاد نشود.

وی با اشاره به سفر یک روزه به مناطق مختلف پاکستان، گفت: یکی از پروژه های مهم این شهر و استان تهران، شریان اصلی تهران در 35 کیلومتری جنوب پاکشاش است. به دلیل ازدحام ترافیک در شرق کشور.

به گفته تهران، برای تکمیل این پروژه به 4 هزار میلیارد تن وام نیاز است. راهکارهای تامین اعتبار و تغییر کاربری بررسی شده و این طرح در قالب طرح های سفر ریاست جمهوری ارائه شده است. برای تسریع عملکرد. این پروژه به صورت مرحله ای اجرا می شود و در ابتدا تا 10 کیلومتر به اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه پایانه صادراتی میوه و تره بار و محصولات کشاورزی از دیگر پروژه های مهم این استان تهران است، گفت: پاکدشت بیشترین پتانسیل را در تولید گل و گیاه دارد و تهران قطب تولید شهرستان های جنوب شرقی است. ایجاد این ترمینال تاثیر زیادی بر اقتصاد کشاورزی این ایالت خواهد داشت.

تاکید استاندار تهران بر شهرک های صنعتی فعال پک پشتش 4 یکی از پرجمعیت ترین شهرهای استان تهران. مشکلات در جلسه تسهیل گر بررسی و راه حل ارائه شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا