بین الملل

درخواست برای اخراج نماینده آمریکایی از کنگره پس از فراخوانش برای تخریب مسجدالاقصی

شورای روابط اسلامی آمریکا و آمریکا خواستار اخراج پل گوسار، نماینده جمهوریخواه از مجلس نمایندگان آمریکا در پی تخریب مسجد الاقصی در بیت المقدس شده است.

به گزارش دانا نیوز، روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی به نقل از پل گوسار، فرستاده آمریکایی که به حمایت از رژیم صهیونیستی در قدرت شهرت دارد، گفت: دادن اجازه ساختن مسجد مشمئز کننده است. برای گرفتن واگذاری این مسجد.

شورای اسلامی-آمریکا خواستار اخراج پل گوسار، نماینده جمهوریخواه از مجلس نمایندگان در پی تخریب مسجد الاقصی در اورشلیم شده است.

نهاد عوض، مدیرکل شورای روابط اسلامی نیز در پاسخ گفت: اسلام و قداست یکی دیگر از تلاش های تندروهای سیاسی برای استفاده از تبلیغات ارزان است. اما رهبران جمهوری خواه و ملی گرایان باید او را به گونه ای اخراج کنند که با لفاظی های ضد اسلامی مخالفت کند.

عوض افزود: «این فراخوان‌ها برای نفرت مذهبی یا نژادپرستی و جداسازی نباید نادیده گرفته شود یا مجدداً تأیید شود».

مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا با انتقاد از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و برانگیختن اعتراض عمومی نسبت به الکساندرا اوچیو کورتز، گوشار را در توییتر برکنار کرد.

گوسار یک شخصیت نژادپرست و جنجالی است که اخیرا با رهبران گروه های برتری طلب سفیدپوست دیدار کرده است. در واقع او به تئوری های توطئه بی اساس اعتقاد دارد.

گوسار این سخنان را در اعتراض به قطعنامه اخیر سازمان ملل مبنی بر استفاده از نام عربی مسجد الاقصی در مسجد الاقصی بیان کرد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا