اجتماعی

برگزاری مسابقات ورزشی با حضور تماشاگر منوط به تایید وزارت بهداشت/ تشکیل کمیته اضطرار آلودگی هوا

استاندار تهران با اشاره به آلودگی هوا و بیش از 150 شاخص کیفی هوای تهران، خواستار انجام حملات هوایی با حضور تماشاگران با مجوز وزارت بهداشت شده است. این کمیته امشب تشکیل جلسه خواهد داد.

محسن منصوری پس از نشستی در ستاد کرونا در تهران در جمع خبرنگاران گفت: یکی از مسابقات ورزشی هفته گذشته با حضور تماشاگران برگزار شد. استانداری تهران تنها مسئول تامین امنیت این حوادث است. شکی نیست که در ناحیه وبا مراقبت بیشتری لازم است. ستاد کورونا تهران اعلام کرده است که این مسابقات تنها با مجوز کتبی وزارت بهداشت با حضور تماشاگران برگزار می شود و تا پایان آن اجازه نخواهیم داد.

وی افزود: بدیهی است کارشناس مربوط به وزارت بهداشت است و مخاطبان باید کتبا آن را تایید کنند. بنابراین مسابقات تنها در صورت درخواست کتبی از حضار و موافقت وزارت بهداشت با حضور تماشاگران امکان پذیر است. در چنین مواردی زمین لازم برای تصرف را فراهم می کنیم.

استاندار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر برخی گزارش ها مبنی بر ابتلای دانش آموزان به بیماری قلبی گفت: 94 درصد مدارس رسمی در تهران افتتاح شده است اما این به معنای افتتاح 94 درصد مدارس نیست. بازگشایی شد. در عوض، 25 درصد داوطلب شدند. برخی از مسائل در زمان بازگشایی مدارس مطرح شده است اما باعث نگرانی نشده است.

در خصوص آلودگی هوای تهران و عبور از بیش از 150 شاخص کیفیت هوای تهران نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: ما مشکلی با نفت سوزی در تهران نداریم. البته اتصال آن به نفت مربوط به محیط زیست است و فقط در مناطقی که از تهران دور هستند و تاثیری بر اقلیم تهران ندارند باید از منطقه مجوز داشته باشد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا