اجتماعی

ضرورت نظارت بازرسان بهداشت بر مدارس و سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان

رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت بر لزوم بازدید از بوفه های فروش پس از افتتاح مدارس توسط وزارت بهداشت تاکید کرد.

به گزارش دانا نیوز، دکتر احمد جنیدی، رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: برخی مدارس افتتاح شده یا باز هستند، بنابراین برای محیط زیست مهم است. بازدید ناظران بهداشت حرفه ای از مدارس “در طول همه گیری وبا بر کلاس های درس، کلاس های درس، سالن ها، توالت ها، آفت کش ها و تجهیزات حفاظتی، بوفه های مدارس و مکان های برگزاری نظارت کنید.

وی تاکید کرد: سرویس های مدارس باید با نظارت دقیق ناظران بهداشتی محل باشد و پنجره های سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان به روی تهویه باز باشد یا از سیستم های تهویه مناسب استفاده شود.

اهمیت واکسیناسیون برای دانش آموزان، معلمان، کارکنان و رانندگان سرویس مدارس

دکتر جنیدی با اشاره به اینکه نظارت بر گردش هوا در کلاس ها و همایش ها در هنگام شنیدن زنگ دانش آموزان حائز اهمیت است. و رانندگان سرویس مدارس باید جدی گرفته شوند.

در نهایت به گفته رئیس مرکز بهداشت محیط و کار وزارت بهداشت، در این ایام از سال به ویژه در کلان شهرها شاهد افزایش آلودگی و آلودگی هوا هستیم. مطالعات نشان می دهد که آلودگی هوا باعث تشدید بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و بیماری های قلبی می شود. از نمایندگان بهداشت و درمان دانشگاه ها تقاضا دارم در جلسه کمیته اضطرار آلودگی با حضور استانداران و فرمانداران حضور یافته و برای کاهش آلودگی هوا مصوبه عملی و موثر داشته باشند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا