اجتماعی

وزارت نیرو ملزم به تامین حقابه تالاب‌هاست

به گفته معاون سازمان حفاظت محیط زیست، قرار است وزارت نیرو به زمین های مرطوب آب رسانی کند.

به گزارش دانا نیوز با اشاره به اینکه طبق قانون، وزارت نیرو موظف به تامین آب باتلاقی است، به گفته روابط عمومی خوزستان، روابط عمومی خوزستان، تعداد محدودی وجود دارد. شرایط باید در اولویت وزارت نیرو باشد.

احمدرضا لاهیجان زاده در حاشیه بازدید از مهمترین کانون گرد و غبار جنوب شرق اهواز افزود: این مطالبه نیز بر عهده وزارت نیرو و وزارت نیرو است.

تالاب ها به دلیل نیاز به آب بعد از آب شرب در اولویت هستند، این تقاضای آب مربوط به رطوبت، شرایط نرمال یا خشکسالی است و این موضوع به طور کامل برای الزامات قانونی وزارت نیرو توضیح داده شده است.

معاون تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: آبرسانی به تالاب ها یکی از موضوعات مهم در کاهش ریزگردها است و همچنان یکی از ریزگردها در جنوب شرق در کنار باتلاق های خالی منصوره و شریفه در جاده اهواز به ماهشهر. کمبود آب در باتلاق های اهواز می تواند اهواز را به شدت تهدید کند و گرد و غبار این منطقه را فعال و تشدید کند.

لاهیجان زاده گفت: کانال آبرسانی این باتلاق ها آغاز شده و باید با همکاری سازمان آب و فاضلاب و استان کیستان در اسرع وقت تکمیل شود.

وی تاکید کرد: با تکمیل این کانال می توان تا حدودی نیاز آبی شهرستان شادگان وستلند را تامین کرد که با توجه به نیاز به این پروژه برای تسریع در ساخت ضروری است.

بازدید از مهمترین کانون های گرد و غبار جنوب شرق اهواز، بازدید از صنایع پتروشیمی در منطقه ویژه پتروشیمی ماهاش، افتتاح مرکز آموزش و پایش محیط زیست بندرماهشهر و افتتاح خط لوله برای پمپاژ گازهای اسیدی به چاه های نفت. رئیس محیط زیست پالایشگاه بیدبلند بخشی از سفر برنامه ریزی شده به کوزستان است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا