بین الملل

تأکید جبران باسیل بر اهمیت نقش کویت در حل بحران لبنان و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس

رهبر جنبش آزادیبخش ملی لبنان بر نقش کویت در حل بحران بین لبنان و شورای همکاری خلیج فارس تاکید کرد.

به گزارش دانا نیوز، لیبران باسیل، رهبر جنبش آزادیبخش ملی لبنان در گفت وگو با روزنامه کویتی القصص گفت: ما می توانیم این کار را انجام دهیم، اما می توانیم در مقابل درگیری یمن بایستیم و بی طرف باشیم.

وی گفت: کویت هرگز لبنان را ترک نکرده و در امور آن دخالت نکرده است. ما باید مذاکره کنیم تا ما را به جایی که نمی‌خواهیم بکشانیم. من به نقش کویت در حل بحران اعتماد دارم. فکر نمی کنم کویت تحت هیچ شرایطی به لبنان آسیب برساند. به همین دلیل از این کشور برنامه می خواهیم و آماده همکاری هستیم.

جرج کارداهی وزیر اطلاعات لبنان این اتهامات را رد کرده و گفته است که “آنها در اعمال خود موجه هستند.” وزیر خارجه عربستان سعودی به صراحت گفته است که این بحران جدی‌تر از سخنرانی قذافی است و بر وضعیت کلی لبنان تأثیر خواهد گذاشت.

باسیل گفت: موضع رسمی لبنان باید با موضع حزب الله متفاوت باشد. موقعیت حزب الله و استقلال هم مشکل دیگر است. ما در همه موارد موافق نیستیم. سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان بارها گفته است که بدون اجازه به سوریه و دیگر کشورها رفته است. ما با حزب الله در مورد جنگ و تروریسم با اسرائیل موافقیم. من میزان مداخله حزب الله در یمن را نمی دانم، اما معتقدم که ایران می تواند بدون حزب الله علیه یمن اقدام کند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا