حوادث

افزایش تلفات سوءمصرف موادمخدر در کشور

پزشکی قانونی در اواسط امسال 2490 نفر بر اثر مواد مخدر جان خود را از دست دادند که 2123 مرد و 367 زن بودند.

به گزارش دانا نیوز، آمار مرگ و میر ناشی از مواد مخدر در شش ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 6.5 درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش و مرگ معتادان متجاهر، 544 نفر بر اثر مصرف مواد مخدر، 112 نفر بر اثر مواد محرک یا آلکالوئید و 1068 نفر نیز بر اثر مصرف مواد مخدر متادون و ترامادول جان خود را از دست داده اند. ناپدید شد. در این مدت ۷۶۶ نفر بر اثر مصرف چندگانه مواد مخدر به طور همزمان جان خود را از دست دادند.

تعداد افراد معتاد به مواد مخدر در سال گذشته 3.7 درصد افزایش یافته است.

اما بر اساس آمار شرکت داروسازی قانونی، مرگ و میر ناشی از مواد مخدر 3.7 درصد افزایش داشته است. در سال 1399، 4637 نفر در کشور بر اثر اعتیاد جان خود را از دست دادند که بالاترین آمار مرگ و میر در یک دهه اخیر است.

دکتر مهدی صابری، رئیس اداره روانپزشکی قانونی تهران، استان تهران جهت اظهارنظر در خصوص مسئولیت کیفری به این سازمان معرفی می شود.

وی افزود: علاوه بر عدم تحمل زندانیان در زندان، دلایل دیگری نیز برای حضور مصرف کنندگان مواد مخدر در بند قانونی روانپزشکی به دلیل مشکلات حبس وجود دارد.

دکتر صابری همچنین با اشاره به خانواده معتادان به واحد روانپزشکی قانونی گفت: و در مورد ضوابط اظهار نظر و نظر کارشناسی خود را به قوه قضائیه گزارش کردند.

خانواده ها نسبت به تغییرات رفتاری نوجوانان حساس هستند.

رئیس گروه روانپزشکی قانونی در بخشی دیگر از سخنان خود نقش خانواده و شیوه صحیح آموزش را در پیشگیری از مواد مخدر و هر نوع جرم بسیار موثر دانست. بی توجهی خانواده در دام اعتیاد می افتد و می تواند منجر به جرم یا جنایت شود.

وی ادامه داد: با وجود اینکه خانواده در تربیت جوانان نقش دارد، اما در برخی موارد افراد بالای 20 سال به پزشکی قانونی فرستاده می شوند تا نشان دهند که معتاد هستند و خارج از خانواده مرتکب جرم می شوند. چتر “و والدین نمی توانند روابط خود و دوستان خود را به طور کامل کنترل کنند.

دکتر صابری گفت: با این حال حساسیت خانواده به رفتار کودک و همچنین امکان تغییر رفتار همسر و برخورد مناسب با این افراد در صورت اعتیاد می تواند دوز دارو را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. . شرایط بحرانی و ارتکاب هرگونه جرم.» پیشگیری از تخلفات.

رئیس گروه روانپزشکی قانونی گفت: توجه به برخی علائم و تغییرات رفتاری می تواند به خانواده کمک کند تا از عواقب جبران ناپذیری از جمله زمان سفر غیرعادی و تماس های نامنظم جلوگیری کند. من نمی خواهم اعضای خانواده در این مورد بدانند.

وی افزود: رفتارهای غیرمعمول خشونت آمیز و ناامیدی های غیرمنطقی نشان دهنده گرایش جوانان به اعتیاد بدون دلیل، پول و اشیاء قیمتی و غیره است که خانواده ها باید با آن برخورد مناسبی داشته باشند. موضوع.

به گزارش پزشکی قانونی، دکتر صابری، دانستن علائم و نشانه های اولیه اعتیاد به مواد مخدر و ارائه توصیه های صحیح می تواند به جوانان کمک کند تا در دام اعتیاد نیفتند. مردم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا