بین الملل

دستور بایدن برای واکسیناسیون اجباری با حکم دادگاه فدرال تعلیق شد

دادگاه استیناف نیواورلئان حکم داده است که واکسیناسیون اجباری بایدن باید مطابق با قانون اساسی ایالات متحده بررسی شود.

ایندیپندنت گزارش می دهد که تلاش دولت بایدن برای واکسینه کردن مردم آمریکا به شدت توسط قوه قضاییه با مشکل مواجه شده است. دادگاه تجدیدنظر فدرال در لوئیزیانا حکم داده است که شرکت‌هایی که بیش از 100 کارمند دارند باید تا اوایل ژانویه علیه ویروس واکسینه شوند. معلق.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که شرکت‌ها، گروه‌های مذهبی، فعالان حقوق بشر و دولت‌های چند ایالتی درخواست تجدیدنظر مشترکی را به دادگاه تجدیدنظر ناحیه پنجم (شامل ایالت‌های لوئیزیانا، می‌سی‌سی‌پی و تگزاس) و دولت فدرال ارائه کردند. اقتدار هیئت سه قاضی دادگاه نیواورلئان تصمیم دولت فدرال را تایید کرد.

دولت های ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان در تگزاس، می سی سی پی، کارولینای جنوبی و یوتا علیه این واکسن شکایت کرده اند.

در حکم کوتاهی که توسط معاون دبیرکل امضا شد، دادگاه حکم داد که دستور قضات برای تعلیق دولت بایدن “نشان دهنده وجود مسائل مهم در قوانین فعلی و قانون اساسی است.” دادگاه حکم داد که دستور دولت بایدن در حال حاضر «تا اطلاع ثانوی و اقدام بعدی دادگاه» به حالت تعلیق درآمده است.

این قطعنامه دو صفحه ای مشخص نمی کند که ایالات متحده بر اساس کدام قانون اساسی یا سایر قوانین است. قضات نیز با محتوای شکایت و مطالبات قانونی مخالفت کردند. این تصمیم به دولت بایدن تا ساعت 5 بعدازظهر روز دوشنبه مهلت می دهد تا واکسیناسیون گروه های مخالف را به طور کامل ممنوع کند.

در بیانیه ای، سیما ناندا، افسر ارشد حقوقی در وزارت کار ایالات متحده، گفت که دولت بایدن به قدرت ارائه واکسیناسیون های موقت اعتقاد دارد.

ناندا گفت: «قانون ایمنی و بهداشت شغلی صراحتاً به اداره ایمنی و بهداشت شغلی اجازه می دهد تا در مواقع اضطراری که قوانین جدیدی برای محافظت از آنها نیاز است، مداخله کند. ما برای دفاع از این استانداردها در دادگاه آمادگی کامل داریم.»

دستورالعمل صادر شده توسط دولت بایدن تا حدود دو ماه دیگر در تاریخ 4 ژانویه اجرایی خواهد شد. دولت بایدن روز پنجشنبه اعلام کرد که شرکت های بزرگ باید در این مدت کارمندان خود را علیه ویروس وبا واکسینه کنند، در غیر این صورت کارمندان آنها باید هر هفته آزمایش شوند. تاکنون، این بزرگترین اقدام دولت برای وادار کردن شرکت‌های خصوصی به مبارزه با ویروس است.

آیین نامه جدید در زمینه مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای طراحی شده و بر اساس اختیارات ایمنی کارگران «اقدامات اضطراری موقت» اعلام شده است. این بخشی از وزارت کار آمریکا بود که پس از تصویب قانون ایمنی و بهداشت شغلی در سال 1970 توسط کنگره و امضای رئیس جمهور وقت ریچارد نیکسون تأسیس شد. نقش این سازمان دولتی تضمین ایمنی و سلامت کارکنان در ایالات متحده با تدوین و اجرای استانداردهای ویژه ای است که شرکت ها را ملزم به رعایت آنها می کند. مطالعات مختلف نشان داده است که کار این اداره تا حد زیادی خطر آسیب دیدگی کارکنان را کاهش داده است.

قوانین جدید برای شرکت هایی با بیش از 100 کارمند اعمال می شود که 84 میلیون نفر را پوشش می دهد که 31 میلیون نفر از آنها هنوز واکسینه نشده اند.

بایدن در ماه سپتامبر برنامه های خود را برای مبارزه با کرونا اعلام کرد و در سپتامبر خواستار واکسیناسیون شد.

بسیاری از مخالفان سیاسی بایدن از تصمیم دادگاه فدرال استقبال می کنند و سعی می کنند از احساسات ضد واکسن در سیاست در ایالات متحده استفاده کنند. بسیاری از این احساسات توسط افرادی با پیشینه های مسیحی متفاوت مشترک است. و به هیچ وجه محدود به این افراد نیست و در سراسر ایالات متحده موجود است.

او یکی از اولین جمهوری خواهانی در اوهایو بود که به حکم دادگاه نیواورلئان به شیوه ای “شاد” پاسخ داد. دیو جاست به تلویزیون 10 گفت: «ما واقعاً مشتاقانه منتظر آن هستیم. این نشان می دهد که دادگاه به سرعت عمل کرده است. استدلال ما بسیار روشن بوده است و دادگاه موافقت کرده است که سؤالات جدی در مورد انطباق واکسن اجباری با قانون اساسی و وضعیت حقوقی این دستور وجود دارد.»

یوست گفت که با این واکسن مخالف نیست اما گفت که در رویکرد دولت مشکلی وجود دارد. او گفت: «خودم واکسن زدم و آلوده شدم. با اینکه آنتی بادی های طبیعی داشتم اما واکسینه شدم. من مردم را تشویق می کنم که با پزشکان خود مشورت کنند و به نفع آنها کار کنند. اما من خودم واکسن را زدم و فکر می کنم همه ما باید همین کار را انجام دهیم. اما مشکل اینجاست که رئیس جمهور نمی تواند با اعلامیه رهبری کند و نمی تواند مسئولیت تصویب قانون در کنگره را بر عهده بگیرد.

گام بعدی بایدن این است که شاکیان روز دوشنبه به درخواست اخراج شاکیان پاسخ دهند. شاکیان باید روز سه شنبه به بایدن پاسخ دهند. دادگاه نیواورلئان باید تصمیم بعدی را بگیرد. دعاوی مختلفی در این زمینه در سراسر ایالات متحده وجود دارد و گفته می شود که ممکن است پرونده در نهایت به دیوان عالی، دیوان عالی ایالات متحده آمریکا برسد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا