حوادث

آب‌گرفتگی ۳۰۰ نقطه مسکونی در استان اصفهان

دانا نیوز/ اصفهان مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با تاکید بر لزوم طرح جامع مدیریت و جمع آوری آب های زیرزمینی در مرکز اصفهان، گفت: مطالعات این طرح با همکاری شهرداری اصفهان در حال انجام است. دانشگاه ها «مشکل نباش.

منصور شیشه فروش در گفت و گو با خبرنگار انا با بیان اینکه بر اساس پیش بینی های هواشناسی از پنجشنبه هفته گذشته فصل بارندگی در استان فعال شد و بارش شدید باران در منطقه گزارش شد، گفت: مناطق مرکزی ایالت نطنز، اردستان، آران و بیدگل، بادرود و کاشا بودند.

وی ادامه داد: گزارش‌هایی مبنی بر وقوع سیل در 300 منطقه مسکونی در استان دریافت کرده‌ایم که البته این اولین بارندگی بهاری در اصفهان است. فاضلاب در شمال اصفهان نیز رخ داده است. بارش شدید باران باعث آبگرفتگی برخی از منازل و جاری شدن سیل، ترافیک و ترافیک در بزرگراه ها و بزرگراه های شهر شده است.

مدیرکل بحران رامشه-حسن آباد گفت: سیلاب جاده در برخی نقاط استان از جمله شهرضا خسارت جدی نداشته است.

وی گفت: دوشنبه آینده بارندگی زیاد، مه، دمای 6 تا 10 درجه سانتیگراد و هوای سرد زیاد خواهیم داشت. کنترل رطوبت انبارهای دام و طیور، پوشش نهال و نهال جوان، تسریع برداشت محصولات کشاورزی به انبارها، تسریع در تولید محصول، کاهش دما، عدم چرای دام در ارتفاعات، حفاظت و حفاظت کندو، حفاظت از تجهیزات و ماشین آلات کشاورزی و کاهش منطقه دید، باد و جلوگیری از کوه نوردی به دلیل مه.

این فروشنده شیشه همچنین بر پرهیز از تردد و ایستادن بر روی رودخانه ها و مسیل ها و احتیاط در تردد در جاده تاکید کرد، رانندگان در صورت تمایل به تردد حتما تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

وی گفت: عوامل راهداری در این محورها مستقر هستند، 25 هزار تن نمک و شن و ماسه در 44 راهدارخانه ذخیره شده و ماشین آلات برای کنترل ترافیک راه اندازی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: 160 تصادف جاده ای، 42 ایستگاه هلال احمر و 2 فروند بالگرد ماه سرخ و اورژانس آماده پیشگیری از وقوع چنین حوادثی در فصل بارندگی هستند.

وی بابیان اینکه به دلیل کم آبی، خشکسالی و یارانه اراضی در استان، این نهرها می توانند از آب های زیرزمینی تغذیه کنند افزود: راه ها باید از سرازیر شدن آب های سطحی به تاسیسات و رودخانه و آسیب رساندن به شهر و شهروندان جلوگیری کنند. تصادفات در فصل بارندگی در بزرگراه ها و رینگ های اطراف شهر اصفهان رخ می دهد و بسته می شود. رفع مشکلات ایمنی و ترافیکی در این معابر باید با همکاری پلیس راه و راهنمایی و رانندگی در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

شیشه‌فروش بزرگراه شهید دستاردی، اصفهان شهر، تبر شهدای صفه، بزرگراه همسایه‌ها، خروجی دکتر نظامی، پل امام خمینی (ره) و ایمنی دفاع مقدس برای جلوگیری از زنجیر چرخ ساخته شده است.

وی گفت: شهرداری اصفهان برای ایجاد مسیرهای جایگزین برای آمبولانس ها در سطح شهر باید برای مواقع اضطراری و حوادثی مانند سیل طرح ترافیک را اجرا کند.

به گفته مدیر مدیریت بحران کشوری اصفهان، دستورالعمل احداث سیل بند در اطراف شهرها برای همه شهرداری ها ابلاغ شده است و همه شهرداری ها باید طرح مدیریت و جمع آوری آب های زیرزمینی را اجرا کنند. برای تقویت تجهیزات و ابزار حفاظت در برابر سیل و آتش سوزی.

شرکت جهاد کشاورزی با تاکید بر اهمیت آموزش، اطلاع رسانی و اجرای دست اندرکاران پیشگیری از سیل و بیمه، گفت: اداره راه موظف است راه ها را در برابر سیلاب حفظ کند و نسبت به احداث سد و تعمیر پل اقدام کند. وی همچنین از کشاورزان خواست در برابر بلایا آمادگی داشته باشند و از کانال ها محافظت کنند. به سازمان های امدادی مانند هلال احمر گفته شده است که پایگاه ها و دپوها را تقویت کنند و پلیس راه و راهنمایی و رانندگی در جاده ها و محورها اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند.

فروشنده شیشه گفت که طوفان اخیر بیشتر قسمت های شمالی ایالت را فرا گرفته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا