استان ها

نظارت جدی سازمان بازرسی بر نحوه دریافت سودهای بانکی در قزوین

به گزارش خبرگزاری کاوشین آنلاین؛ هدایت الله جمالپورت استاندار قزوین در جلسه شورای بخش دولتی و خصوصی درباره نرخ سود ۱۸ درصدی بانک مرکزی گفت:

به گفته این مرجع، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باید در این زمینه حضور فعال داشته باشد و برای حداکثر سود، سلیقه و دستورالعمل ها را به شدت رعایت کند.

وی گفت: در حال حاضر شاهد فشارهای زیادی بر بانک ها هستیم، اما یکی از بهترین راه های مدیریت، رعایت قانون و اجرای آن است، اگر مشکلی وجود دارد باید قوانین را اصلاح کنیم.

در این راستا از سازمان بازرسی استان تقاضا داریم گزارشی به قوای سه گانه ارائه کند تا بتوانیم مخالفان را منعکس کرده و مشکل را برطرف کنیم.

جمالپورت از بانک‌ها به دلیل محاسبه دارایی‌های شرکت فقط یک بار انتقاد کرد و گفت که قانون بسته به شرایط تغییر می‌کند و رسیدگی به این موضوع کمی زمان می‌برد. وی از شورای بخش دولتی و خصوصی خواست تا به این موضوع در سراسر کشور رسیدگی کند.

قزوین گفت: توصیه می کنیم دارایی های یک شرکت هر سه سال یکبار حسابرسی شود و تسهیلات اخذ شود و دارایی ها بهبود یابد. “

وی خواستار تشکیل کمیته اقتصادی برای بررسی نتایج پروژه تهران شد، باید برای اصلاح فعالان اقتصادی و تولیدکنندگان کشور تلاش کنیم.

بانک‌ها بخشی از ساختار نظام هستند و سرمایه‌شان محدود به پول و منابع عمومی است و از این طریق از آنها محافظت می‌کنند.

جمالپورت خاطرنشان می‌کند: نباید حقوق صاحبان بخش تولید به دلیل بدهی به بانک نادیده گرفته شود و اگر قرار است به منافع بانک‌ها توجه شود، باید منافع تولیدکنندگان به درستی در نظر گرفته شود.

کازوین گفت: ایرادات فرآیند ساخت باید شناسایی شود و این به نفع بانک ها است زیرا وقتی بانکی بخشی را به دلیل بدهی خریداری می کند، آن قسمت را می بندد.

قزوین تصریح کرد: ما با این امر مخالفیم زیرا جایگزینی بانک ها خلاف سود اقتصادی است و معتقدیم باید به حراج گذاشته شود تا به جای خرید قطعات از چرخه تولید خارج نشوند. “

دکمه بازگشت به بالا