حوادث

کلاهبرداری دکتر ژنتیک و مدرس آموزشگاه کنکور از داوطلبان رشته پزشکی

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد که وب سایت دانشگاهی کلاهبرداری را که برای کلاهبرداری از متقاضیان پزشکی طراحی شده بود ، از بین برده است.

به گزارش دانا نیوز ، «در 29 سپتامبر ، 55 ساله به خانه هشتم پلیس تهران بزرگ رفت و فرزندی به دنیا آورد و اوایل سال با مرد جوانی ملاقات کرد. برای این منظور توافقی بین مالباشته و متهم صورت گرفت، مبلغ 540 میلیون تن به متهم پرداخت شد و 200 میلیون تن دیگر نیز پس از تایید در سایت دانشگاه باید پرداخت می شد. به همین منظور در همان روز اعلام نتیجه، 200 میلیون تن چک برای متهم صادر شد.

وی بعداً به نقل از اظهارات شاکی گفت: مدتی بعد متهم با ارسال لینکی به یکی از دانشگاه های کشور در رشته پزشکی اعلام کرد که نام پسر مفقودی جزو افرادی است که تحت درمان قرار گرفته اند. و از 200 میلیون تن بعدی انتقاد کرد. اما وقتی این مرد برای ثبت نام به دانشگاه رفت ، متوجه شد که محل جعلی است و این مرد در دانشگاه پذیرفته نشده است.

لطفی با بیان اینکه احتمال تکرار همین جنایت وجود دارد گفت: بلافاصله رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و 16 نفر دیگر نیز در این کلاهبرداری مشارکت داشتند. آنها به همین ترتیب گرفته می شوند، جدا می شوند. 9 نفر از آنها به پلیس فتا، 6 نفر به پلیس آگاهی و یک نفر به شهرستانی دیگر شکایت کردند.

رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: تحقیقات ماموران برای دستگیری متهمان ادامه دارد. در مراحل ثبت نام دانشگاه ها، این هکر با کلاهبرداری از سایت های دانشگاه های معروف و نام بردن از مظنونین، این هکر را ایجاد کرده است.

وی گفت: این افراد با همکاری مقام قضایی توسط پلیس دستگیر و به مقر پلیس منتقل شدند. آنها ابتدا تمایلی به اعتراف به گناه خود نداشتند، اما بعداً به آنها گفتند که گناهکار هستند.

لطفی در ادامه می گوید: “رهبر این گروه اعتراف کرد که او و دو دوستش تصمیم به تقلب گرفته اند و یکی از اعضای باند تلاش کرده است دانش آموزان ثروتمندی را که می خواهند از طریق یک مدرسه معدنی که در آن کار می کرد ، وارد شوند ، شناسایی کند.” مثل دارو بودند.

رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: این افراد با کسب تاییدیه دانشگاه معتبر و رشته مورد نظر مالباختگان را فریب داده اند.

ادامه: متهمان با همکاری یکی دیگر از اعضای باند و هکرهای حرفه ای اقدام به ایجاد سایت جعلی در دانشگاه مورد نظر کرده و اسامی داوطلبان را در سایت منتشر کرده و از خانواده پول گرفتند.

لطفی در پایان گفت: اعترافات متهمان دستگیر شده، اظهارات شکات و شواهد موجود، تحقیقات از متهم و پلیس برای شناسایی سایر باندهای مجرمانه که احتمال مفقودی دارند، ادامه دارد. کلانتری هشتم مدینه منوره ادامه دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا