بین الملل

دفاع پلوسی از برجام در حضور لاپید

به گزارش جروزالم پست پلوسی با اشاره به اختلافات واشنگتن و تل آویو در برمه گفت: ما رابطه خوبی با شرکای اسرائیلی خود داریم. اسرائیل بهترین دوست ما است ، اما آنها هنوز در مورد آنچه باید انجام دهند صحبت می کنند.

پلوسی درباره خط قرمز با ایران گفت: به نظر نمی رسد خروج از توافق هسته ای باعث شده ایرانی ها از خط قرمز عبور کنند.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از پیگیری بی وقفه سیاست های آمریکا پیرامون برجام توسط اسرائیل و تلاش سازمان های تحت حمایت تل آویو در این زمینه انتقاد کرد.

در حالی که دو طرف تلاش می کنند به مذاکرات وین بازگردند ، مقامات اسرائیلی اقدامات بی سابقه ای را علیه تغییر ساختار شورای امنیت سازمان ملل متحد انجام داده اند. نخست وزیر نفتالی بنت روز جمعه برای گفتگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به روسیه سفر کرد.

اظهارات نانسی پلوسی درباره رژیم صهیونیستی با سیاست کلی واشنگتن و تل آویو در قبال ایران مطابقت دارد، اما مقامات می گویند که دو طرف در مورد نحوه اجرای آن اختلاف نظر خواهند داشت.

آدام اسمیت، رئیس کمیته خدمات تسلیحاتی شورا، توافق هسته ای 2015 را تایید کرد.

بن رودز، مشاور امنیت ملی باراک اوباما، اخیراً در سمیناری در وین شرکت کرد و به گزینه‌های جایگزین برای کاهش و بدتر کردن تحمل استراتژیک ایالات متحده اشاره کرد.

بن رودز افزود که افزایش تحریم ها به عنوان جایگزین نمی تواند تنش ها را در دوران دولت ترامپ تشدید کند.

پس از آغاز به کار دولت جو بایدن ، واشنگتن گفته است که قصد دارد راه را برای بازگشت به توافق هسته ای BRICS در وین اتریش هموار کند.

تاکنون شش دور مذاکره بین آمریکا و سایر اعضای شورای امنیت خارج از ایران در وین برگزار شده است تا بازگشت آمریکا به شورای امنیت را تسهیل کند. اگرچه طرفین پیشرفت چشمگیری در مذاکرات داشته اند، اما اختلافات همچنان وجود دارد.

311311

دکمه بازگشت به بالا