بین الملل

رزمایش نظامی اتحادیه اروپا و ژاپن در دریای عمان

به گزارش خبرگزاری آنلاین دانا نیوز ، اتحادیه اروپا اعلام کرد که روز دوشنبه رزمایش نظامی مشترکی با ژاپن در دریای عمان برگزار می کند.

وب سایت سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: “در 16 اکتبر 2021 ، اتحادیه اروپا و ژاپن رزمایش دریایی مشترکی را در خلیج عدن و سواحل عمان برگزار کردند.” این رزمایش شامل نیروی دریایی اتحادیه اروپا (عملیات آتالانتا ، سومالی) و نیروی دریایی ژاپن بود.

اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: “رزمایش دریایی مشترک مبتنی بر مبارزه با تروریسم ، از جمله کشتی سازی ، فرود و ارتقاء است.” به “

در این بیانیه آمده است: “این رزمایش در ماه مه 2021 بین تمرینات دریایی مشترک اتحادیه اروپا-ژاپن و جیبوتی انجام شد.” “استراتژی همکاری اخیر اتحادیه اروپا در هند و اقیانوسیه نیازمند تلاش های مشترک بیشتر با شرکای هند و اقیانوسیه برای بهبود امنیت دریایی است.

“اتحادیه اروپا متعهد به حمایت از قانون ، از جمله همکاری دریایی عملی در زمینه آزادی اکتشاف است.” خطرات فرهنگی و افزایش رفاه از طریق اقیانوس های آرام و پایدار.

در پایان بیانیه ، تأکید شد که اتحادیه اروپا با همکاری شرکای منطقه ای Indo-Arms خود به حفظ و تقویت ثبات ، امنیت ، رفاه و توسعه پایدار در منطقه کمک بیشتری می کند.

پیش از این ، رسانه ها گزارش داده بودند که ایالات متحده یک ناو هسته ای نیروی دریایی آمریکا را در اقیانوس هند مستقر کرده است تا در رزمایش بزرگتر چهار قسمتی شرکت کند (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام / صفحهاین را به صفحه اول ارجاع دهید

دکمه بازگشت به بالا