بین الملل

پزشک ناوالنی تنبیه شد – دانا نیوز

آناستازیا واسیلیوا ، رئیس جمهور روسیه ، که روز پنجشنبه از الکسی ناوالنی منتقد کرملین حمایت می کرد ، به دلیل نقض قوانین ایمنی کرونا به یک سال زندان محکوم شد.

به گزارش رویترز ، در اوایل سال جاری ، واسیلیوا ، رئیس ائتلاف پزشکان ، با تحریک اعتراض عمومی با درخواست آزادی ناوالینی ، منتقد قدرتمند داخلی ، مجرم شناخته شد.

به گفته مقامات ، رفتار شهروندان در آن زمان غیرمسئولانه و غیرقانونی بود زیرا محدودیت های مربوط به کرونا برای تجمعات عمومی وضع شده بود. وی تأکید کرد که مقاصد پزشک وی دارای انگیزه سیاسی بوده است.

در بیانیه ای ، دادگاه واسیلیوا را از سفر به خارج از مسکو ، خروج از خانه یا شرکت در تجمعات بزرگ منع کرد و آن را دو بار در ماه بررسی می کرد. این بیانیه استفاده از تلفن همراه یا اینترنت را منع نمی کند. اینها محدودیت های دادستانی بود.

ناوالنی پس از حمله شیمیایی به چشم راست مورد حمله هواداران کرملین قرار گرفت. وی در سال 2017 تحت درمان قرار گرفت. او همچنین ناوالنی را به دلیل نقض حکم خود در اوایل سال جاری به طور علنی تأیید کرد.

رابطه او با تیم ناوالنی سرانجام بدتر شد تا جایی که او از روسیه فرار کرد. بسیاری از همکاران ناوالنی در همان پرونده علیه واسیلیوا متهم شدند.

در ماه مارس ، روسیه انجمن پزشکی واسیلیوا را “عامل خارجی” اعلام کرد. ناوالنی به دلیل مشروط و اختلاس به دو سال و نیم زندان محکوم شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا