اجتماعی

پروتکل جدید درمان کرونا در حال تصویب / علت ابتلا به کووید با وجود تزریق واکسن

دبیر کمیته ملی علمی کرونا گفت: “برای پیشگیری از بیماری های قلبی ، علاوه بر دو واکسن ، باید اقدامات جدی بهداشتی را انجام دهیم و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.”

به گزارش ENA ، دکتر حمیدرضا جمتی ، علاوه بر کمیته علمی ملی نظارت و هماهنگی با کووید 19 ، این کمیته به صورت هفتگی و 50 متخصص و فوق تخصص در بخش های ICU ، ریه ، عفونی و مرتبط با آن درگیر است. وی گفت: “جلسه این کمیته امروز برای بحث در مورد درمان فعلی بیماری عروق ویروس کرونا قلب برگزار شد.”

وی افزود: بحث امروز درباره داروهایی است که برای درمان بیماری های قلبی عروقی استفاده می شود و اثربخشی و کارایی آنها است و پروتکل جدیدی بر اساس سطوح مختلف بیماری های قلبی عروقی در حال تصویب است.

اگرچه دو دوز واکسن کرونا با مرگ و میر همراه است ، نویسنده کمیته علمی ملی کرونا می گوید:

دکتر جماعتی در ادامه گفت بیماری های قلبی عروقی و مرگ به بیماری و شروع بیماری بستگی دارد. به “با این حال ، برخی از افراد بلافاصله پس از دوز اول یا بعد از دوز دوم دچار بیماری قلبی می شوند.

وی گفت: سایر علل بیماری عروق ویروس کرونا قلب ، ضعف سیستم ایمنی بدن است که ایمنی لازم را ایجاد نمی کند و مانع بستری شدن یا مرگ آنها می شود.

بر اساس بیانیه روابط عمومی وزارت بهداشت افزایش سن افراد مبتلا به بیماریهای مزمن یکی دیگر از علل بروز و مرگ این بیماران استوی گفت: “گاهی اوقات بیماران زیر ویروس در معرض تعداد زیادی از ویروس کرونا قرار می گیرند و اگرچه واکسن کرونا واکسینه شده اند ، اما سیستم ایمنی آنها تحمل نمی شود.”

دبیر کمیته علمی ملی کرونا خاطرنشان کرد: علاوه بر دو واکسن ، باید اقدامات بهداشتی لازم را برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی انجام دهیم ، از جمله پوشیدن ماسک ، رعایت فاصله اجتماعی ، پرهیز از تعصب و راه رفتن. به این بی رحمانه است که تصور کنیم واکسن به تنهایی از بیماری و مرگ جلوگیری می کند.

جماتی تأکید می کند که علاوه بر رعایت اصول ایمن سازی و بهداشت ، باید مراقب باشیم که خود را در معرض ویروس قرار ندهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا