اجتماعی

سزارین ایمن‌ترین روش برای بانوانی که عمل پیوند داشته‌اند، نیست

دانا نیوز / کراسان رضوی بر اساس یک مطالعه جدید ، سزارین ممکن است روش مطمئن پیشگیری از بارداری برای زنانی که سقط جنین داشته اند نباشد. فلج مغزی در حال افزایش است و این امر به ویژه در مورد زنان باردار پرخطر که تحت عمل ختنه قرار گرفته اند صادق است.

به گزارش مدیکال اکسپرس ، سزارین 31 درصد از کل زایمان ها در ایالات متحده را شامل می شود و سزارین 62.6 درصد برای زنان باردار تحت پیوند کلیه و 44.6 درصد برای زنان تحت پیوند کبد است. اگرچه سزارین شایع است ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که سزارین نمی تواند روش مطمئنی برای زایمان برای زنانی باشد که در حین عمل جراحی سزارین کرده اند.

مطالعات انجام شده در دانشگاه کالیفرنیا و لس آنجلس در ایالات متحده نشان می دهد که زنان بارداری که تحت پیوند کلیه یا کبد قرار گرفته اند می توانند با خیال راحت پیوند یا زایمان (زایمان طبیعی) را تحمل کنند.

این مطالعه شامل 1865 زن باردار بین 18 تا 48 ساله در طول پنج دهه بود. در گروه مورد مطالعه ، 1435 زن پیوند کلیه و 430 نفر پیوند کبد انجام دادند. از این تعداد ، 73 درصد از آزمایشات درد زانو منجر به زایمان طبیعی شد.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که زنانی که قادر به زایمان هستند ، نتایج بهتری را برای نوزاد خود ایجاد کرده اند. عوامل خطر برای سزارین پس از زایمان ، به ویژه مواردی که پیوند کلیه انجام شده است ، قابل توجه نبود. آنها 13 برابر بیشتر در معرض ابتلا به اختلالات گوارشی و پنج برابر بیشتر در معرض ابتلا به دیابت قبل از بارداری بودند.

دکتر یلدا افشار ، استادیار متخصص زنان و زایمان در دانشکده پزشکی دیوید گفن در دانشگاه کالیفرنیا ، برکلی و محقق در این مطالعه ، می گوید: “آنها ترجیح می دهند سزارین کنند ، اما در حال حاضر تعداد بیشتری شواهد و مدارک. مسکن های زایمان برای گیرندگان پیوند باردار بی خطر است و نیازی به تکرار آنها نیست.

نتایج این مطالعه نشان می دهد که کودکان بهتر می توانند آزمایشات درد زانو را انجام دهند. حدود 6 تا 10 درصد از نوزادانی که در دوران نوزادی دچار آسیب شدید یا مرگ شده اند در مقایسه با 20 درصد سزارین ، سزارین می شوند. نوزادانی که پس از سزارین برنامه ریزی شده متولد می شوند ، بیش از دو برابر بیشتر در معرض مشکلات تنفسی کوتاه مدت و بلند مدت قرار دارند و برخی از آنها نیاز به تهویه مکانیکی دارند.

وی گفت: “یکی از شگفت انگیزترین کشفیات این است که حتی اگر معاینه زنان و زایمان در اتاق عمل به پایان برسد ، این نوزادان پس از جراحی برنامه ریزی می شوند.” دانشکده پزشکی و اولین محقق. آنها متولد می شوند ، بهتر کار می کنند. این بدان معناست که زنانی که در حال پیوند هستند باید پس از بحث در مورد خطرات و مزایا با تیم مراقبت های بهداشتی خود ، به طور منظم آزمایش تولد انجام دهند.

لازم به ذکر است که آزمایش درد زایمان یک روش استاندارد برای زایمان است که منجر به زاد و ولد زیاد می شود.

این یافته ها در فضای باز در شبکه جاما منتشر شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا