استان ها

16 تیم استارت آپ در کشور موفق به جذب سرمایه برای اجرای ایده های برتر شدند

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز ، از کاوین ؛ مصطفی بغدادی ، مدیر توسعه محیط زیست صندوق نوآوری و شکوفایی روز یکشنبه با گروهی از خبرنگاران رسانه ای در پارک علم و فناوری کاوین صحبت کرد تا به ایده های سطح بالا کمک کند.

وی افزود که برنامه “شروع-دوشنبه” سال گذشته برای انتشار فعالیت های فناوری و ایجاد اعتماد به صندوق نوآوری و شکوفایی کشور راه اندازی شد.

بغدادی گفت: “روز دوشنبه ، صندوق نوآوری با مدل” سرمایه گذاری مشترک “مشارکت خواهد داشت و پروژه های موفق نوپا را با ایده پردازان و سرمایه گذاران ترویج می کند که در سود و زیان این فناوری سهیم خواهند بود. پروژه ها. “

بغدادی افزود: “امروزه تعداد زیادی از شرکت های دانش بنیان در کشور فعالیت می کنند و ما باید بتوانیم برای حمایت از مشاغل نوپا به این گروه ها خدمات مالی ارائه دهیم.”

وی افزود: بودجه برای شرکت های نوپا یکی از مهمترین اهداف کسب و کارهای نوپا است و سال گذشته 30 رویداد در مناطق مختلف کشور برای تامین مالی اکوسیستم نوپا برگزار شد.

ملاقات

بغدادی گفت: در این رویدادها ما میزبان 200 تیم نوپا بوده ایم و 57 تیم به مرحله مذاکره با سرمایه گذار رسیده اند و جذب سرمایه برای 16 تیم به پایان رسیده و 50 میلیارد تن جذب سرمایه به دست آمده است.

مدیر توسعه زیست محیطی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: “در حال حاضر ، 14 تیم در حال جمع آوری سرمایه هستند و ادامه و تسریع این کار می تواند راه را برای رشد بیشتر شرکت ها هموار کند.”

بغدادی گفت: “برای مقایسه عملکرد با سایر کشورها ، یک بررسی تخصصی از ارزهای خارجی مشابه انجام شده است ، که نشان می دهد به طور متوسط ​​سالانه حدود 1000 شرکت بر اساس بودجه خلاقانه و حدود 10 درصد برابر با یک درصد ارزیابی می شوند. به می تواند سرمایه گذاری کند. سرمایه انجمن ها نیز بین نیم تا یک درصد است.

در ابتدا ، جذب سرمایه به 5.7 درصد رسید

وی افزود: خوشبختانه جاذبه سرمایه کشور در سال گذشته به 5.7 درصد رسیده است که موفقیت آمیز است.

بغدادی گفت: “روند شناسایی گروه های سرمایه گذار ، از جذب ، بررسی ، آموزش و مشاوره تا شناسایی این روند منطقی است.”

“در اجرای طرح کاشت ، ما در یک مرحله قبل از مرحله اولیه قرار خواهیم گرفت و قبلاً آموزش های لازم برای مراکز توسعه برای کسانی که ایده دارند اما نمی دانند کجا هستند ارائه شده است. برای شروع ، با خدمات فوری پشتیبانی کنید. “لازم انجام شد.

بغداد 1

بغدادی افزود: “گاهی اوقات افراد دارای ایده و هسته فناوری ، استادان دانشگاه و فارغ التحصیلانی هستند که برای آماده سازی برای کسب و کار به آموزش بازاریابی نیاز دارند.”

به گفته مدیر اکولوژیک و صندوق رفاه توسعه اکولوژیکی ، اگر سرمایه گذاری علاقه مند به حمایت از تیم باشد ، ما در کنار صندوق هستیم و اگر تنها 20 درصد از سرمایه مورد نیاز را تأمین کند ، 80 درصد باقی مانده را تضمین می کنیم. ریسک کردن نزول کردن.

وی گفت: “شروع در منطقه کاوین فرصت خوبی برای ما است تا حامیان احتمالی شرکت های دانش بنیان را شناسایی کرده و با شرکت های تولید محصولات ارتباط برقرار کنیم.”

بغدادی گفت اولین رویداد “منطقه ای” در کرمان برگزار شد و 13 استارتاپ برند ، مدل کسب و کار و نیازهای سرمایه گذاری خود را معرفی کردند. در پایان این رویداد ، 6 تیم 7 میلیارد و 300 میلیون تن سرمایه جمع آوری کردند.

وی گفت: “ما از صنعتگران و سرمایه گذاران بزرگ دعوت می کنیم تا در رویداد سوم نوامبر در کازوین شرکت کنند و با حمایت از شرکت های دانش بنیان و ایده های عملی مزایای اقتصادی ارزشمندی را ارائه می دهیم.”

وی گفت: “در این رویداد ، ما تلاش می کنیم بین صنایع بزرگ و شرکت های دانش بنیان پیوند ایجاد کنیم تا ایده ها و مشاغل جدید رشد کنند.”

بغدادی افزود: “در ابتدای پروژه ، ما نمی خواهیم به دنبال بدهی برای شرکت های دانش بنیان باشیم ، اما حمایت مالی ما برای آنها بار مالی نخواهد بود ، اما آنها می توانند از نظر سرمایه گذاران رضایت سرمایه گذاران را جلب کنند. ایده ها و برنامه ها این سرمایه معمولاً ظرف 3 تا 5 سال پرداخت می شود و طرفین موظف به پرداخت حقوق خود هستند.

حداقل 500 میلیون تن سرمایه گذاری در پروژه های اوراق قرضه اغلب انجام می شود و در بخش های دیگر این سرمایه گذاری به چندین میلیارد تن می رسد.

به گفته بغداد ، طرح دیگری تحت عنوان “سرمایه گذاری مشترک” در صندوق نوآوری اجرا شده است که با مشارکت شرکت های کوچک و متوسط ​​در دو و سه مرحله اجرا شده است.

نقشه حلقه ها

وی افزود: صندوق پژوهش و فناوری در کشور راه اندازی شده است و ما تعداد زیادی بورس داریم که از شرکت های دانش بنیان حمایت مالی قابل توجهی می کنند.

در 3 نوامبر ، رویداد “District Up” برای آوردن ایده های فناوری به پایتخت ، کازوین ، شامل دو رویداد در “Fund of Innovation and Prosperity” Start Monday و “Link” خواهد بود.

علاقه مندان برای شرکت در رویداد “استانی” در کازوین می توانند تا تاریخ 12 اکتبر 2014 به وب سایت بازار خانگی به آدرس www.inif.ir مراجعه کنند تا با این رویداد آشنا شده و ثبت نام کنند. برای اطلاعات بیشتر با 86088609 تماس بگیرید ، با 021 تماس بگیرید.

دکمه بازگشت به بالا