اجتماعی

معدن‌کاوی در منابع طبیعی با کم‌ترین تخریب انجام شود

رئیس سازمان مدیریت جنگلها ، مراتع و حوضه کشور گفت: “امروزه منابع طبیعی برای دستیابی به اهداف خود با چالشها و چالشهای زیادی روبرو هستند.” بنابراین ، به نظر می رسد استفاده از تجهیزات جدید ، مانند بی سیم ، هواپیماهای بدون سرنشین ، سیستم های کنترل قاچاق چوب ، خودروهای گشت زنی ، و تجهیزات نظارتی و دوربین در منابع طبیعی مهم باشد.

بر اساس گزارش ISN مسعود منصور وی با ارزیابی اجرای طرح اجرای 1400 ساله گزارش منابع طبیعی منطقه اردبیل ، گفت: مرز مشترک استانهای اردبیل و گیلا در قرن سیزدهم در زمینه قاچاق چوب و موارد دیگر حساس و مهم است. جنگل و محصولات کشاورزی: ​​افزایش هماهنگی کار و اشتغال ، افزایش کنترل تنگناهای حساس در دو ایالت.

وی افزود: “همه پروژه های منابع طبیعی باید حضور داشته باشند و دارای طرح ها و نقشه های تحقیقاتی باشند و نتایج آن باید به مقامات و مردم ارائه شود.”

منصور همچنین اظهار داشت که منطقه اردبیل در مبارزه با آفات جنگلی و دامداری ، ایجاد کمربندهای پیشگیری و حفاظت از حریق و پهنه بندی مناطق آسیب پذیر برای تاجران چوب گام های بلندی برداشته است.

وی با اشاره به اکتشاف و بهره برداری از مواد معدنی در منابع طبیعی گفت: “ما باید معادن را به گونه ای شناسایی کنیم که خسارت را به حداقل برساند.”

به گزارش مرکز اطلاع رسانی جنگلداری ، منصور همچنین یادآور شد که بر اساس تفاهم نامه 21 هزار هکتار زمین توسط معدنچیان احیا شده و آماده افزایش این میزان به 50 هزار هکتار است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا