بین الملل

مکرون: اروپا دست از ساده‌لوحی بردارد

به گزارش وب سایت خبری فرانسه ، امانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه ، روز سه شنبه گفت پس از امضای توافق نامه سه میلیارد یورویی (3.51 میلیارد) برای خرید کشتی های جنگی فرانسه از یونان ، اروپا باید دفاع از خود را متوقف کرده و توانایی های نظامی خود را تقویت کند.

مکرون این اظهارات را پس از امضای توافق نامه استراتژیک دفاعی و امنیتی با یونان در چارچوب تلاش های سرنوشت ساز ارتش اروپا بیان کرد. به گفته رئیس جمهور فرانسه ، این توافق بعد از لغو زیردریایی فرانسوی در استرالیا از اهمیت بیشتری برخوردار است.

مکرون در یک کنفرانس خبری با کیریاکوس میتسوتاکی نخست وزیر یونان گفت: “این توافقنامه به امنیت اروپا ، تقویت خودمختاری و حاکمیت استراتژیک اروپا و صلح و امنیت بین المللی کمک خواهد کرد.”

وی همچنین تاکید کرد که تصمیم استرالیا برای لغو توافقنامه خرید زیردریایی های فرانسوی باعث تغییر استراتژی پاریس در منطقه هند و اقیانوسیه نمی شود. مکرون گفت: “لغو تأثیر مهمی بر فرانسه خواهد داشت.”

میتسوتاکیس درباره این توافق گفت: این ما را برای چندین دهه متصل می کند.

امسال دولت آتن اولین کشور اروپایی بود که جنگنده خریداری کرد و دستور ساخت 24 جنگنده رافائل در سال جاری را صادر کرد.

در اوایل ماه جاری ، فرانسه قرارداد “آگوس” با واشنگتن ، کانبرا و لندن را “چاقویی در پشت” برای فسخ قرارداد خرید 12 زیردریایی در استرالیا نامید. اما این رویداد بود که به پاریس نگاهی دقیق تر به اتحادیه دیرینه داد. پس از امضای اولین توافقنامه در روز سه شنبه برای فروش فرصت به کشتی جنگی یونان ، مکرون گفت اروپا به طور فزاینده ای به چین ، هند و اقیانوسیه علاقه مند است و خواستار خودمختاری بیشتر اروپا شد. داده اید.

مکرون در اظهارنظرهای خود از اروپایی ها خواست تا از بد اخلاقی دست بکشند. (گاهی اوقات می ایستیم) ما باید مطمئن شویم که از قدرت و توانایی پاسخگویی به فشار نیروهای سنگین و دفاع از خود برخورداریم. مکرون گفت: “ما نمی خواهیم استرس را تشدید کنیم ، ما می خواهیم از خود محافظت کنیم.”

311311

دکمه بازگشت به بالا