حوادث

ماجرای خودسوزی همسر یک کارگر شهرداری دهدشت چه بود؟

دانا نیوز / کهگیلویه و بویراحمد در 22 دسامبر 1400 ، شوهرش خود را به دلیل اینکه یک کارمند شهرداری دهداش قادر به خرید لوازم مدرسه نبود ، خودسوزی کرد.

“محمد جواد عرفانی” توضیح داد که نمی تواند هزینه خرید لوازم التحریر مدرسه پسر خود را پرداخت کند و این باعث درگیری با همسرش شد. در پی این مشاجره ، همسر کارگر خود را به آتش کشید و او صحنه را تماشا کرد و سعی کرد شوهرش را ساکت کند ، که 30 درصد دچار سوختگی شد و سرانجام هر دو به بیمارستان رفتند.

این مرد 39 ساله که 15 سال سابقه قرارداد در بخش خودرو در شهرداری دهراد دارد ، به ایزنا گفت که حقوق نهایی 5 میلیون و 800 هزار تن دریافت نکرده است. وقتی 5 ماه و یک روز بعد به سر کار برگشت ، غیبت او رد شد.

چند روز قبل از خودسوزی همسرم ، ما در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد و مطالبات خود مقابل شهرداری تجمع کرده بودیم ، اما هیچکس به کمک ما نیامد ، وی ادامه داد: من دو پسر و یک دختر دارم. اولی اول است و دخترم سه ساله است. در این شرایط چه کسی مسئول حمله قلبی فرزندان من است؟

این کارمند شهرداری دیداش خاطرنشان کرد – من خانه ندارم و تنها در یک سالن اداری دو اتاق امن زندگی می کنم و مارها ، عقرب ها و زمستان های سرد زندگی را تلخ می کند.

عرفانی در توضیح ماجرا در شب خودکشی همسرش گفت: “از آنجا که ما در ماه اکتبر بازگشایی شدیم و مدارس بازگشایی شد ، من پولی نداشتم که لوازم التحریر و وسایل مدرسه را برای فرزندانم تهیه کنم و همسرم خود را به آتش کشید. به خاطر اندوه. “زندگی و خانه من خراب شده است ، و در حال حاضر مشکلات و از دست دادن جان از یک سو ، و از دست دادن مادر فرزندانم ، از سوی دیگر ، زندگی من را خراب کرده است.

او ادامه داد – همسرم گفت ؛ ما مردی را دیدیم که در دفتری مشغول به کار بود و حتی قادر به خرید لوازم مدرسه ، قلم و لوازم التحریر برای فرزندانش نبود. او به حیاط رفت ، روغن روی سرش ریخت و خودش را سوزاند. من و یکی از فرزندانم سعی کردیم آن را خاموش کنیم ، اما در هر دو دست ، شکم ، گردن و صورت سوختگی داشتم و همسرم 80 درصد سوخت. آتش خاموش شد.

یکی از مسئولان شهرداری دهراداش می گوید: این مشکلات و خودسوزی همسرم ناشی از فقر ، بی پولی و بی پولی است.

عرفانی تأکید می کند: برخی از همکارانم قول داده اند که به دلیل پرداخت نشدن دستمزد و بی پولی کارت نان خود را قرض گرفته و با خود به خانه ببرند.

وی گفت: افراد دیگری در شهرداری دیدش هستند که وضعیت مشابهی دارند. تا حادثه دیگری رخ ندهد ، مقامات باید حقوق کارگران و کارکنان شهرداری را بپردازند تا از چنین فجایع جلوگیری کرده و اقتدار شهرداری را درک کنند.

»احسان تابش نژاد ”، شهردار دهداش ، مرکز شهر کهگیلویه وی در گفت وگو با خبرنگار دانا نیوز درباره دستمزد کارگران و کارگران شهرداری ، اظهار داشت: کارگران و کارگران شهرداری دهراداش چهار ماه است که حقوق نگرفته اند و حقوق آنها سه شنبه یا چهارشنبه هفته جاری پرداخت می شود.

وی در خصوص علت بروز این مشکل افزود: عدم تصمیم گیری شورای شهر دهدشت و نبود کمیسیون و … از مهمترین دلایل این موضوع است و مشکلات شورای شهر همچنان ادامه خواهد داشت.

تابش نژاد می گوید: “حدود 200 کارگر و کارگر شهرداری دهراداش با همین مشکل و وضعیت روبرو هستند.”

شهردار دیداش گفت: شهرداری دیدش به 28 میلیارد تن از مردم و نهادهای مختلف دولتی نیاز دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا