بین الملل

گفت‌وگوی نماینده آمریکا در امور ایران با وزیر خارجه سعودی

به گزارش خبرگزاری بین المللی فارس ، وزارت خارجه عربستان در توئیتی نوشت که فیصل بن فرحان وزیر خارجه آمریکا و روبرت مالی فرستاده ویژه ایران در سازمان ملل متحد در کنار یکدیگر ملاقات کرده اند. وی به بحث این دو در مجمع عمومی نیویورک اشاره ای نکرد.

به گزارش نشنال ، آنتونی بلینکن ، وزیر خارجه ایالات متحده ، صبح امروز در نیویورک با همتایان خود در خلیج فارس دیدار و درباره ایران و برنامه هسته ای آن گفت وگو کرد.

به نوشته روزنامه “نشنال” ، بلینکن پس از این دیدار پنجره مذاکرات را می بندد و “ایران اقداماتی را انجام می دهد که به طور روزانه با توافق مطابقت ندارد”.

بر اساس این گزارش ، این ملاقات که در حاشیه هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد ، اولین بار در ماه فوریه بود که وی با بلین ، وزیر امور خارجه فعلی ملاقات کرد.

در این جلسه یوسف العتیبه ، مشاور وزیران عربستان ، بحرین ، کویت ، قطر و امارات متحده عربی حضور داشت.

یک منبع از شاهزاده فیصل بن فرحان بلینک ، وزیر امور خارجه عربستان ، پرسید: “اگر تلاش ها برای بازگرداندن هر دو طرف به شورای امنیت سازمان ملل با شکست روبرو شود و تمامیت ارضی ایران بدتر شود؟” بلینگون به وزرای خارجه گفت که ایالات متحده به امنیت خلیج فارس متعهد است ، اما پاسخ روشنی نداد.

شورای همکاری خلیج (فارس) بیانیه پایانی را در مورد تغییرات اخیر ایران در شورای امنیت سازمان ملل منتشر کرد. در همه این مذاکرات و دیگر جلسات بین المللی و منطقه ای شرکت کنید ، زیرا این موضوع مربوط به امنیت و ثبات منطقه است.

شورای امنیت درخواست کرد علاوه بر بازرسی های جاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در ایران ، بر پایبندی ایران به “مراحل مورد نیاز هیئت آژانس بین المللی انرژی اتمی” نظارت کند.

پایان پیام /


دکمه بازگشت به بالا