بین الملل

رزمایش‌های مشترک اوکراین با آمریکا و ناتو

اوکراین امروز (دوشنبه) به رزمایش مشترک با آمریکا و دیگر نیروهای ناتو پیوست.

به گزارش رویترز ، این آموزش در حالی صورت می گیرد که روسیه و بلاروس به غرب در مورد رزمایش های گسترده نظامی هشدار می دهند.

اوکراین که از زمان الحاق شبه جزیره کریمه از سال 2014 با مسکو در جنگ بوده است ، مدتهاست امیدوار است که در غرب به ناتو بپیوندد.

سخنگوی وزارت دفاع اوکراین در بیانیه ای اعلام کرد که 4000 سرباز اوکراینی و 2000 سرباز خارجی در رزمایش “ترینیداد 2018” تا اول اکتبر شرکت کرده اند.

ایهور پالانوک ، فرمانده مرکز آموزش نیروهای مسلح اوکراین گفت: “من معتقدم هر یک از شما تمام دانش و مهارت خود را به کشورهای درگیر نشان می دهید.” غربی ها

ارتش در بیانیه ای اعلام کرد که این رزمایش در ماه آوریل با گارد ملی در واشنگتن دی سی و با یک نیروی آموزشی بزرگ بین المللی در حال انجام است. نیروهای 12 کشور در فعالیتهای مشترک با هدف افزایش همکاری و آمادگی بین کشورها و شرکا شرکت می کنند.

این رزمایش در هفته های اخیر در حالی انجام می شود که روسیه عملیات نظامی خود را در مسکو در نزدیکی مرزهای اتحادیه اروپا و ناتو افزایش می دهد و روسیه می گوید که 200 هزار سرباز در رزمایش مشترک با بلاروس شرکت می کنند.

دولت کیف و ناتو مسکو را متهم کرده اند که در سال جاری نیروهای بیشتری را در اوکراین مستقر کرده است.

امروز حدود 20 کشتی روسی رزمایش بزرگی را در دریای سیاه آغاز می کنند.

مسکو خواستار لغو این رزمایش شده است ، اما در ماه ژوئن سال جاری ایالات متحده یک رزمایش دریایی با اوکراین و دیگر شرکای خود در امتداد دریای سیاه و جنوب اوکراین برگزار کرد.

در ماه ژوئیه ، اوکراین بیش از 1200 رزمایش با ایالات متحده ، لهستان و لیتوانی برگزار کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا