بین الملل

اطلاعیه وزارت خارجه: بدون ویزای معتبر به عراق سفر نکنید

به گزارش کبر آنلاین ، موافقت دولت عراق برای لغو روادید برای مسافران ایرانی و عراقی یا عرب توسط وزارت امور خارجه و سرکنسولگری وزارت امور خارجه صادر شده است. مرز زمینی با عراق به شرح زیر است

1- توافق لغو روادید بین ایران و عراق مراحل قانونی و اداری خود را طی می کند و مستلزم مذاکرات آتی بین مقامات دو کشور در مورد نحوه یا زمان اجرای هرگونه توافق است. بنابراین ، تا زمانی که دو دولت نحوه و زمان اجرای آنها را به طور رسمی اعلام نکنند ، رفتن به عراق مستلزم اخذ ویزای رسمی آن کشور است. بنابراین ، به همه کسانی که در اعزام مشایخ محترم و مسافران مانند کاروان ها ، موکب ها و خطوط هوایی مشارکت دارند ، تأکید می شود که ویزای عراق را دریافت نکنند و از مسافرت یا جابجایی مسافران خودداری کنند.

2. دولت عراق بارها اعلام کرده است که دولت عراق سیاست بستن مرزهای خود را بر اماکن مقدس دارد. ویزای معتبر آنها قصد سفر حج و سفر به آن کشور را دارند.

3- متأسفانه مطالبی که مسافران را تشویق به سفر زمینی از سایر مناطق می کند ، در فضای مجازی خارج از استانهای حج عراق منتشر شده است. علاوه بر نگرانی های امنیتی در این راه ، مقامات نظامی و انتظامی عراق اقدامات قانونی علیه متخلفان انجام خواهند داد. این امر به این دلیل است که مرز برخی از مناطق عراق مجاز به استفاده در سایر مناطق کشور به ویژه در کربلا ، نجف ، سمره و کادیمه نیست.

در پایان این اطلاعیه ، وزارت امور خارجه از همه مسافران هوسیا و عزیزانشان خواست تا به اندازه گیری ها و پیامدهای قانونی و جنایی نقض توافقنامه های روادید دو کشور توجه زیادی داشته باشند. فقط از خطوط هوایی استفاده کنید. برای رفتن به عراق و شرکت در نماز شهدای اربان.

311311

دکمه بازگشت به بالا