اجتماعی

این پرسش را باید مسوولان پاسخ دهند، نه «ایران درودی»!

خبر آمدن هنرمند پیشکسوت کشورمان – ایران درو – به کرونا دوباره توجه یکی از رویاهای این هنرمند را جلب می کند ، که او اغلب در سخنرانی های مختلف از آن یاد می کند.

به گزارش دانا نیوز ، 10 سال پیش «ایران درویدی» خانه در فرانسه را فروخت و پول را به تومان تبدیل کرد و به ایران فرستاد تا هزینه ساخت موزه را بپردازد. ده سال پیش ، رویای این هنرمند هنگام خوابیدن محقق شد. شهرداران تهران و کرونا ساکت هستند.

ایران پیشتر با توجه به نوسانات دلار ، درباره هزینه ساخت موزه ابراز نگرانی کرده بود. این موزه که توسط جهانگیر درویش طراحی شده است ، به نمایش 195 نقاشی این هنرمند برای عموم مردم ایران اختصاص دارد.

دورودی پیشتر به ESN گفته بود: “من به ایران بازگشتم تا در خاک ایران بمیرم و مطمئن هستم که این موزه در قلب هموطنانم ساخته می شود که عاشق ایران هستند و صبورانه با باسن مشکل ساز مبارزه می کنند.

در 12 دسامبر 1997 ، برخی از اعضای شورای شهر تهران با اعضای هیئت مدیره موسسه Dire Dawa و مدیرکل موزه های تاریخی و املاک و مستغلات ملاقات کردند و این انتقال را اعلام کردند. حق استفاده از موزه درودی ایران. در کمتر از یک سال ، مراسمی برای تصرف زمین و افتتاح پروژه ساخت موزه خوانده ایران برگزار شد. این هنرمند کهنه کار در دست گفت: “برای من دعا کنید تا زنده بمانم تا موزه را باز کنم.” زیرا هیچکس غیر از من نمی تواند این موزه را با جهان به مرکز فرهنگ ایران تبدیل کند. من می تونم این کار را انجام دهم. این موزه باید فعال باشد و نه فقط برای نمایش آثار من.

با این حال ، در آوریل 1999 ، هنگامی که یک خبرنگار ESNA از ددین در مورد آخرین تحولات موزه سوال کرد ، از یافتن تنها یک پاسخ شگفت زده شد.

گفته می شود دورودی تا اخرین روزهای سال 1998 منتظر اخذ مجوز ساخت موزه بود و سرانجام ، پنج سال بعد ، کرونا بلند شد.

پس از این همه سال انتظار ، این تصمیم برای هنرمند در کشور ما خواهد بود که مجوز شهرداری خود را رها کرده و به جای آن “مجوز تاج و تخت” را گرفته و کار خود را آغاز کند.

از آن زمان ، دورودی هرگز در مورد موزه خود صحبت نکرده است و هیچ کس هرگز از خانم درودی نپرسیده است که او برای موزه شما چه کرده است. احتمالاً دیگر لغزش نمی کند.

اکنون مناسب است که دوباره این سال را بپرسیم ، اما این بار نه از خود هنرمند ، بلکه از مسئولان جدید فرهنگی و شهرداری ؛ تصمیم نهایی شما برای موزه دروید ایران چیست؟ یک هنرمند ساده که بیش از 60 سال در زمینه هنر مدرن ایران فعالیت می کند و قصد دارد موزه ای تاسیس کند که نه تنها نقاشی های گرانبهای او بلکه هنرهای مدرن ایرانی را نیز در بر بگیرد. بودن.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا