اجتماعی

۵ اقدام ساده برای خواب راحت

بسیاری از عوارض جانبی بی خوابی ، مانند نوسانات خلقی و بی خوابی ، شناخته شده است ، اما مهم است که به موقع بخوابید ، زیرا کم خوابی می تواند تأثیرات گسترده ای بر سلامت جسمانی شما داشته باشد.

به گزارش دانا نیوز ، خواب خوب برای یک زندگی طولانی و سالم ضروری است و اکثر بزرگسالان هر شب به 6 تا 9 ساعت خواب نیاز دارند.

از هر سه نفر در انگلستان یک نفر از بی خوابی رنج می برد و اکثر مردم علت آن را استرس در مقابل صفحه نمایش و مخابرات در خانه می دانند.

محرومیت از خواب شما را در معرض مشکلات جدی مانند چاقی ، بیماری های قلبی عروقی و دیابت قرار می دهد و طول عمر را کوتاه می کند.

به گزارش ایندیپندنت ، سرویس بهداشت عمومی بریتانیا (NHS) توصیه های ساده اما موثری برای خواب راحت دارد.

به طور منظم بخوابید

اول از همه ، یک خواب منظم داشته باشید. مغز و ساعت داخلی را برای تمرین با حالت عادی برنامه ریزی کنید. همچنین مهم است که سعی کنید هر روز در ساعت معینی از خواب بیدار شوید. اگرچه ممکن است به نظر برسد که صبح زودتر بعد از خواب راحت در رختخواب بمانید ، اما انجام منظم این کار باعث اختلال در الگوی خواب شما می شود.

حمام قبل از خواب

حمام گرم به بدن شما کمک می کند تا در دمای مناسب برای آرامش باشید.

روز بعد قرار ملاقات بگذارید

نوشتن فهرست کارهای روز بعد می تواند افکار شما را سازماندهی کرده و ذهن شما را از هرگونه حواس پرتی پاک کند.

ورزش نکنید

تمرینات آرامش بخش مانند تمرینات ساده یوگا می تواند به شل شدن ماهیچه ها کمک کند ، اما قبل از خواب ورزش و ورزش های سنگین انجام ندهید زیرا تأثیر معکوس دارد و به خواب سریعتر شما کمک نمی کند.

بردن تلفن به رختخواب ممنوع است

تا یک ساعت قبل از خواب از استفاده از تلفن های هوشمند یا سایر وسایل الکترونیکی بر روی صفحه های روشن خودداری کنید ، زیرا نور صفحه می تواند بر خواب تأثیر منفی بگذارد.

اگر بیش از یک ماه پس از انجام همه این تمرینات بدون دلیل دچار بی خوابی یا بی خوابی شده اید ، با پزشک خود مشورت کنید.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا