بین الملل

گفتگوی بلینکن با همتای سعودی درباره یمن و افغانستان

بلنکن روز پنجشنبه با همتای سعودی خود در مورد مسائل زیست محیطی و منطقه ای ، از جمله انصارالله یمن ، از جمله نگرانی در مورد دفاع از خود در برابر حملات ترکیبی عربستان صحبت کرد.

بلین در یک مکالمه تلفنی ، مشارکت راهبردی بلندمدت واشنگتن با عربستان سعودی و تعهد خود برای کمک به این کشور در حفاظت از مردم و سرزمین خود را بیان کرد.
ایالات متحده از انصارالله یمن خواسته است تا روز چهارشنبه با نماینده ویژه یمن در سازمان ملل مذاکره کند.

حملات هوایی ائتلاف سعودی به مردم یمن را نادیده بگیرید و دفاع انصارالله از یمن رنج مردم را طولانی می کند و تلاش های صلح را به خطر می اندازد.

وزیر خارجه آمریکا حمله اخیر نیروهای سعودی به انصارالله در یمن را به شدت محکوم کرد و گفت که انصارالله به هشت فرودگاه غیرنظامی در ابوظبی حمله کرد ، هشت غیرنظامی را مجروح کرد و به هواپیماهای تجاری آسیب رساند.

سخنگوی ائتلاف به رهبری عربستان در یمن گفت که در حمله روز سه شنبه به هواپیمای نظامی در فرودگاه ابا در جنوب غربی عربستان سعودی هشت نفر زخمی شدند.

فرودگاه بین المللی ابها در 18 کیلومتری جنوب غربی ابها ، عربستان سعودی واقع شده است و مساحتی در حدود 3500 فوت مربع (3500 متر مربع) دارد.

نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان از حملات هوایی در صنعا برای حمله به یمن استفاده کردند و حملات هوایی به یمن انجام دادند.

در پی این اقدام ، انصارالله القاعده یمن هشدار داد که در صورت ادامه استفاده از فرودگاه ها برای حمله به غیرنظامیان یمنی ، تاسیسات و چوب لباسی های خود را هدف قرار می دهد.

311311

دکمه بازگشت به بالا