حوادث

انتظارات آتش‌نشانی از مدیریت جدید شهری/ از کمبود نیروی انسانی تا سختی کار آتش‌نشانان

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران انتظارات و سوالات این سازمان از مدیریت جدید شهر را تشریح کرد.

مهدی داوری در گفت وگو با دانا نیوز آتش نشانی تهران در مورد انتظارات مدیریت شهری جدید گفت: ایمنی ساختمان شهر »

وی ادامه داد: مانند همیشه ، آتش نشانی به حمایت اداری و مالی نیاز دارد ، که امیدواریم این حرکت به ما سرعت حرکت سریعتر را بدهد.

داوری گفت: “مواردی مانند توجه به تجهیزات آتش نشانی نیاز به حمایت مدیریت شهری دارد.”

وی با اشاره به شکاف های قانونی موجود که بر آتش نشانی تهران تأثیر گذاشته است ، گفت: “این شکاف های قانونی مانع توسعه امنیت در شهر نمی شود و هنوز به آن سرعت که باید باشد نیست.” امیدواریم دولت شهر تمام تلاش خود را برای پر کردن خلاءهای قانونی به کار گیرد.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران تاکید کرد که نواقص دیگری در این سازمان وجود دارد که یکی از آنها کمبود نیروی انسانی است. ما شاهد افزایش چشمگیر تعداد ایستگاه های آتش نشانی بودیم اما شاهد افزایش نیروی انسانی نبودیم. البته کمبود نیروی انسانی به این معنا نیست که ما مسئول بلایای ناشی از آتش نشانان نیستیم ، زیرا آتش نشانان سخت کار می کنند ، اما آتش نشانان باید تقویت شوند.

وی با اشاره به معیشت آتش نشانان گفت: باید وضعیت معیشتی آتش نشانان بیشتر مورد توجه مسئولان شهری قرار گیرد و مسائلی مانند مسکن مورد توجه قرار گیرد. همچنین امیدواریم کار سخت آتش نشانان تهران با تطبیق آنها با آتش نشانان تامین اجتماعی حل شود. این طرح در مجلس در حال بحث است که امیدواریم به زودی نهایی شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا