اجتماعی

چگونه علائم هشداردهنده سکته مغزی را تشخیص دهیم؟

وقتی خون رسانی به مغز مسدود می شود و اکسیژن و مواد مغذی مسدود می شود ، خونرسانی به مغز اغلب مسدود یا کاهش می یابد.

براساس گزارش ISN ، افراد مبتلا به فلج مغزی در چند هفته اول سکته مغزی بیشتر می میرند و 20 تا 50 درصد از این بیماران در ماه اول زندگی به دلیل نوع ، شدت ، سن ، شدت عوارض جانبی دچار می شوند. بیماری و اثربخشی آن.

به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، بیمارانی که از سکته مغزی جان سالم به در می برند ممکن است ناتوان نباشند یا دارای معلولیت خفیف ، متوسط ​​یا شدید باشند.

شیوه زندگی و عوامل بیولوژیکی زیادی وجود دارد که خطر سکته مغزی را افزایش می دهد ، اما می توان با مدیریت برخی شرایط بهداشتی مانند فشار خون بالا ، بیماری های قلبی ، دیابت ، کلسترول ، چاقی ، ترک سیگار و کاهش استرس نیز مدیریت کرد. این امر پیچیدگی را کاهش داده است. ورزش منظم و رژیم متعادل نیز می تواند کمک کننده باشد.

به گزارش هندو تایمز ، پزشکان تأکید می کنند: سکته مغزی شرایط پیچیده ای نیست که بتوان آن را در خانه درمان کرد و هیچ کمک اولیه ای برای بیمار سکته مغزی وجود ندارد. بنابراین ، پس از شناسایی علائم سکته مغزی ، فرد باید بلافاصله برای درمان به بیمارستان مراجعه کند.

علائم هشدار دهنده سکته مغزی

علائم سکته مغزی با علائم هشداردهنده همراه است ، دانش می تواند در تشخیص اولیه مفید باشد.

ناسازگاری هنگام راه رفتن – سکته مغزی می تواند مناطقی از مغز را کنترل کند که تعادل را کنترل می کند. فرد مبتلا به سکته مغزی ممکن است احساس سرگیجه کند یا تعادل خود را از دست بدهد.

اختلالات بینایی: دو سوم قربانیان سکته مغزی ممکن است دارای نقص بینایی باشند.

اختلالات صورت – از فردی که مشکوک به سکته مغزی است باید خواسته شود که لبخند بزند. اگر از یک طرف به خواب رفت ، باید فوراً به بیمارستان منتقل شود.

خستگی در بازو / پا – اگر از فرد خواسته شود دست خود را بالا ببرد ، در صورت حرکت به سمت پایین نشانه سکته مغزی است.

اختلال در گفتار – اگر یک نفر نمی تواند به درستی صحبت کند ، شخص دیگر نشانه سکته مغزی است.

زمان طلایی برای انتقال سریع بیمار به بیمارستان نزدیک – زمان در افرادی که سکته کرده اند بسیار مهم است. مدیریت زمان بیمار و مراجعه به موقع به بیمارستان نه تنها جان افراد را نجات می دهد بلکه از نقایص دائمی در بیمار نیز جلوگیری می کند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا