اجتماعی

پتوی پشمی روی برف‌های سوئیس

در سوئیس ، طرفداران حفاظت از محیط زیست اقدامات چشمگیری را برای حفاظت از یخ هایی که در اثر تغییرات آب و هوایی به سرعت ذوب می شوند ، انجام داده اند.

به گزارش دانا نیوز ، کارگران تفریحی سوئیس در ماه های تابستان به دلیل گرم شدن کره زمین اسکی ها را با پتو می پوشانند.

در رشته کوه های آلپ ، کوه های تیتلیس با ارتفاع 3288 متر و یکی از محبوب ترین مقاصد تفریحی سوئیس در دهه های اخیر بخش زیادی از برف و یخ خود را از دست داده است که انتظار می رود همه آنها در نیم قرن آینده ذوب شوند.

جیان درمس ، مدیر امنیت در دامنه ها و تله کابین ، به رویترز گفت: “ما تکه های یخ را مانند سپر روی سپر می گذاریم.”

دولت سوئیس می گوید در صورت عدم اقدام برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای ، 90 درصد از 1500 یخچال این کشور تا پایان قرن جاری از بین می روند.

به دلیل تغییرات آب و هوایی ، بارش برف یک تهدید بزرگ برای کوه ها و یخچال های طبیعی در سراسر اروپا است. حفاظت از یخ به عنوان یک راه حل کوتاه مدت می تواند این روند را تنها برای چند سال به تاخیر بیاندازد.

در حال حاضر حدود 1400 متر مربع مساحت دارد و حدود 14 زمین فوتبال دارد و مونتاژ آن هفته ها طول خواهد کشید.

کارشناسان جوی هشدار می دهند که یخچال های طبیعی آلپ تا پایان قرن می توانند منقرض شوند و این تأثیر مستقیماً بر کل اروپا تأثیر می گذارد.

به گزارش ایندیپندنت ، یخچال های طبیعی آلپ از سال 1850 حدود 60 درصد کاهش یافته است. جالب اینجاست که سرعت “غول های آلپ” در حال سقوط است. بر اساس شبکه نظارتی یخچال سوئیس ، 800 میلیون تن برف و یخ در تابستان سال 2019 از بین رفت و حتی زمستان نسبتاً خنک 2020 نیز سال بدی برای طوفان های برفی بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا