اجتماعی

لزوم پوشش ۹۰ درصدی واکسیناسیون در برابر دلتا کرونا/تاثیر واکسن در کاهش فوتی‌ها

وزیر بهداشت با استناد به نتایج واکسن تأکید کرد که باید تعداد مرگ و میر کاهش یابد – در واقع ما باید در مورد ویروس دلتا پوشش ایمن سازی را تا 90 درصد افزایش دهیم.

به گزارش ESNA دکتر ایرج حریری در مورد آخرین فرآیند ایمن سازی گفت: به همین دلیل است که مقامات مکرر اعلام کرده اند که باید واکسیناسیون را در داخل و خارج تسریع کنیم.

وی افزود: پس از ورود ویروس دلتا به کشور ، میزان واکسیناسیون نیز افزایش یافت و اگر بخواهیم نتایج واکسن را مقایسه کنیم ، باید به تعداد مرگ و میرها در صورت عدم تزریق واکسن فکر کنیم. خوشبختانه ما در 60 سالگی به بیش از 85 درصد پوشش و در سنین 65 تا 70 سال به میزان 96 درصد و میزان مرگ و میر در افراد بالای 60 سال رسیده ایم. ” به شدت کاهش یافته است ، اما متأسفانه هنوز کاهش قابل توجهی در سنین نوجوانی مشاهده نکرده ایم و شاهد کاهش مرگ و میر در تیم پزشکی و پرستاری هستیم که واکسن در آن تکمیل شده است.

حریرچی در سخنرانی در تلویزیون خاطرنشان کرد که دولت های اورشلیم و ایتالیا که دارای پوشش ایمن سازی بالایی هستند ، در هفته های اخیر شاهد مرگ 40 تا 50 درصدی بر اثر ویروس دلتا بوده اند. ایالات متحده ماه گذشته تعداد کشته ها را چهار برابر کرد و دیروز شمار کشته شدگان را به 1350 نفر رساند. بنابراین ما هنوز حدود 28 واکسن به ازای هر 100 نفر داریم و 7.5 درصد مردم 2 واکسن داشته اند و هنوز راه درازی در پیش داریم.

وی در پایان می گوید: در گذشته ، 70 درصد پوشش برای ویروس های نوع دلتا یا جهش های دیگر بود ، اما 90 درصد پوشش برای نوع دلتا بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا