اجتماعی

۳ تکنیک برای مقابله با “اضطرابِ اخبارِ بد”

این روزها ، مهم نیست که اپیدمی کرونا چقدر احساسی یا روانی باشد ، اخبار جاری جهان ممکن است لایه دیگری از ترس را به وجود آورده باشد.

به گزارش ESNI ، تیمی متشکل از 4 متخصص سلامت روان در انگلستان می گوید: بلایای طبیعی ، که به دلیل زمین لرزه های شدید و مرگبار در هائیتی ، تغییرات آب و هوایی جهانی و بحران های سیاسی جهانی به راحتی نتوانستیم آنها را کنترل کنیم. و تشدید نگرانی های ما.

کارولین پلامر ، بنیانگذار مرکز پزشکی CPC در لندن ، می گوید: “گاهی اوقات اخبار قابل درک و استرس زا است.” همیشه اتفاقات زیادی در جهان رخ می دهد ، بسیاری از آنها منفی و ناخوشایند است. همدردی با کسانی که در تنگنا هستند یک ویژگی اخلاقی عالی است ، اما واقعیت این است که میزان همدردی و همدردی زیادی با دیگران وجود دارد ، به ویژه در بی ثبات ترین شرایط در کشورهای ما. آنها بسیار دور هستند یا حتی حوادث غم انگیزی مانند سیل و آتش سوزی ، حتی اگر گاهی به ما نزدیک باشند ، به ما کمک نمی کنند. بنابراین ما باید بین غم و اندوه به خود متعادل باشیم. اگرچه اضطراب شایع است ، اما خوب است بدانیم که بیش از حد به ما در رسیدن به اهدافمان کمک نمی کند.

پلامر افزود – سعی کنید مسائل را به مسائل شخصی تبدیل نکنید. بله ، خطاهایی در جهان وجود دارد ، اما بزرگترین نگرانی ما این است که آنها را تهدیدی برای امنیت و رفاه شخصی خود بدانیم.

پلامر گفت: “شاید ارزشمندتر باشد به نگرانی هایی که می توانید کنترل و مدیریت کنید فکر کنید.”

درست است که آنها نمی توانند مسئولیت کامل بحران آب و هوایی جهانی را بر عهده بگیرند ، اما می توانند در بازیافت مواد و کاهش انتشار کربن از طریق شیوه های مدیریت فردی نقش ایفا کنند. یا سازمان هایی هستند که می توانند در رویدادهایی مانند زلزله هائیتی به شما کمک کنند. این اقدامات نه تنها آن احساس کنترل و توانایی را بازیابی می کند ، بلکه احساس ارتباط و مالکیت ما بر اهداف مشترک و خدمات اجتماعی را نیز تضمین می کند و این می تواند به سلامت روانی شما بسیار کمک کند.

او گفت که واکنشهای احساسی در این موارد شایع است ، اما باید توجه داشته باشید که اکثر آنها از کنترل شما خارج هستند. آسان نیست و باید اجرا شود. یکی از کارهایی که می توانید در زمان اضطراب انجام دهید این است که نظر خود را تغییر دهید و بپذیرید که شرایط از کنترل شما خارج است.

در همین راستا ، خیابان برندا ، مدیر سلامت احساسی در مرکز پزشکی نپال ، سه نکته کاربردی برای مدیریت اضطراب در زمان استرس و ناتوانی دارد.

منابع خبری را به موقع برنامه ریزی کنید

تقریباً هر روز ما مملو از خبرهای بد هستیم ، که می تواند تأثیر مخربی بر سلامت روانی ما داشته باشد. در حالی که مهم است که به روز باشید و از اخبار مطلع باشید ، باید بدانیم چه زمانی باید آنجا را ترک کنیم. یکبار صبح و یکبار عصر رسانه های مورد اعتماد خودتان اخبار را مرور و دنبال کنید ، اما سعی کنید در طول روز از اخبار تلفن همراه و تلویزیون خود دوری کنید.

بر نحوه تنفس تمرکز کنید

تمرینات تنفسی ساده به ما کمک می کند خلق و خوی خود را کنترل کنیم. وقتی فرصتی پیش آمد ، چشمان خود را ببندید و در طول روز بر تنفس تمرکز کنید. یک نفس عمیق از طریق بینی خود بکشید ، آن را تا زمانی که احساس راحتی کرده اید نگه دارید و سپس نفس بکشید. این نه تنها می تواند حواس شما را پرت کند ، بلکه تحقیقات نشان می دهد که شش تنفس در دقیقه می تواند شما را آرام کرده و آثار اضطراب و افسردگی را از بین ببرد.

افکار منفی را آزمایش کنید

کاملا طبیعی است که نگران چیزی باشیم که نمی دانیم ، اما برای سازگاری با تغییرات و عدم قطعیت های دائمی ، باید نحوه برخورد با آنها را بیاموزیم. سعی کنید وجه مشترک افکار منفی خود را درک کنید. وقتی مضطرب و مضطرب هستید ، مواردی را که باعث ایجاد این احساسات می شوند ، افکار مربوط به آنها و وضعیت روحی خود را بنویسید. همچنین ببینید وضعیت به کجا ختم می شود. وقتی نوبت به نقاشی از خود می رسد ، اکثر ما تمایل به بازگشت داریم.

به عنوان یک فرد مستقل ، رعایت این نکات مهم است ، اما اگر همیشه نگران هستید و نمی توانید آن را کنترل کنید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا