بین الملل

حکیم:‌ وقت خروج نیروهای آمریکایی از عراق است/ باید به اتهام‌زنی علیه حشدالشعبی پایان داد

رهبر جنبش ملی هنر عراق گفت: “اکنون زمان خروج نیروهای آمریکایی از عراق فرا رسیده است.”

سعید عمار ، پزشک در افتتاحیه میدان محرم در میدان چلانی بغداد شامگاه جمعه گفت: هیچ سیاست خارجی وجود ندارد که با سیاست های کشور همخوانی نداشته باشد. سیاست داخلی، قواعد محلی. “ما نمی خواهیم روابط ما با کشورهای اطراف محدود به تعریف و خاطرات باشد. ما می خواهیم روابطی بر اساس علایق و اولویت های ما باشد.

وی گفت: “بسیاری از مسائل منطقه ای حل نشده وجود دارد که مهمترین آنها مسئله مشترک آب است و ما به استراتژی های دیپلماتیک موثر و تصمیمات سیاسی جسورانه نیاز داریم.”

رهبر جنبش هنرهای ملی عراق باید به جنجال بر سر دستگاه امنیتی این کشور و اتهامات علیه همه نیروهای وفادار در تمام شاخه های نیروهای مسلح و از همه مهمتر جنبش مردمی و هر کسی که اقتدار دولت را نقض می کند ، پایان دهد. خارج از چارچوب ، دولت مسلح و مقابله می شود.

وی افزود: اکنون زمان پایان دادن به دولت مستقل بدون قدرت های خارجی و بیش از همه نیروهای آمریکایی است.

وی گفت: “از نظر ما ، گام هایی که دولت قزامی برای دستیابی به این هدف برداشته است قوی و موفق است و برای دستیابی به برنامه کامل نیازمند حمایت عمومی و سیاسی است.”

وی گفت: “تلاش های دولت عراق برای برقراری مجدد روابط با کشورهای همسایه و منطقه و جهان قابل ستایش است.” این تلاش ها باعث شده است که عراق به محلی برای گفتگوی محلی و بین المللی تبدیل شود ، نه شهرک سازی ها و درگیری های مخرب. ما همیشه از این رویکرد حمایت کرده ایم و سعی کرده ایم با اتصال منافع منطقه و جهان ، عراق را به یک بازیگر اصلی تبدیل کنیم.

در پایان این نشست ، رهبر جنبش هنری عراق خواستار مذاکرات و مذاکرات بیشتر برای حل مشکلات منطقه شد. و بگذارید ملت های منطقه فردا بنشینند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا