حوادث

نکات ایمنی هیئت و تکایا + چک لیست آتش نشانی

معاون حفاظت و پیشگیری از آتش نشانی تهران در خصوص مسائل امنیتی مربوط به ایمنی نمایندگان تهران و نماز توضیح داد.

در گفت وگو با دانا نیوز وی در مورد نکات ایمنی که نمایندگان مذهبی و متکدیان باید در روز عزاداری رعایت کنند ، صحبت کرد – خطراتی وجود دارد که معابد و بناهای موقت را به خطر می اندازد ، بنابراین آنها باید نکات ایمنی خاصی را رعایت کنند. ما توصیه می کنیم که چک لیست آتش نشانی را در دستور کار خود داشته باشید و هر روز آن را بررسی کنید.

طبق چک لیست ، تصادفات روزانه کنترل می شود و باید به فاصله و حریم چادرها احترام گذاشت. عرض دو چادر باید حداقل 4 متر و نیم عرض داشته باشد. این فاصله برای جلوگیری از سرایت آتش از چادر به چادر بود.

عبدالهی با تاکید بر ضرورت رسیدن خودروهای آتش نشانی به تکایا ، گفت: در برخی موارد ، این سازه ها طوری طراحی شده اند که به راحتی در دسترس نیروهای آتش نشانی باشند. این موضوع دیگری است که خطوط لازم را برای تسکین احتمالی باز می کند.

ادامه – در طول این بازدید ، مقامات و نمایندگان تکایا باید همکاری لازم را با آتش نشانی داشته باشند.

معاون سازمان آتش نشانی تهران: در صورت عدم امکان ، توصیه می کنیم کپسول های آتش نشانی لازم را در اختیار داشته باشید.

وی گفت: بیشتر آتش سوزی ها ناشی از برق است. او گفت.

وی گفت: نکته دیگر این است که نور و روشنایی نباید قطع شود. باید بتواند در مواقع اضطراری از آن استفاده کند و مسیرهای خروجی باید مشخص باشد ، زیرا افراد در هنگام تصادف ناپدید نمی شوند.

وی افزود: پیشنهاد ما این است که اگر چادرها 60 نفره هستند حداقل یک خروجی داشته باشند. دو خروجی برای 4 نفر کافی است ، اما باید دو خروجی گسترده برای 2 نفر وجود داشته باشد.

عبدولی ادامه داد – هرچه تعداد بیشتر باشد ، افراد بیشتری باید عرض در را افزایش دهند.

وی افزود: در صورت استفاده از مسائل امنیتی ، آشپزخانه های سیار در این مناطق باید تحت نظارت باشند. فاصله از مواد قابل اشتعال باید دیده شود. همچنین باید در این مناطق کپسول آتش نشانی وجود داشته باشد.

عبدولی گفت: “سیگار کشیدن در چادرها مجاز نیست.” این بسیار خطرناک و آسان است.

وی تأکید کرد که برای نمایندگان و آتش نشانی تکایا مهم است که یک چک لیست در دستور کار خود داشته باشند.

به گزارش دانا نیوز ، لیست کنترل حریق در اینجا آمده است.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا