بین الملل

پاسخ ایران به اتهام‌زنی‌های مجدد آمریکا و انگلیس

به گزارش دانا نیوز ، سفیر ایران در سازمان ملل متحد و معاون نماینده عالی زهرا اردوغان روز دوشنبه به درخواست شورای امنیت سازمان ملل متحد مبنی بر “صلح و امنیت بین المللی ، امنیت دریایی” و سیاست ایالات متحده و انگلیس در قبال ایران در رابطه با اظهارات مبتنی بر آن ، افزود. رد این ادعاهای تأیید نشده

یک دیپلمات ارشد در جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور گسترده نیروهای مسلح این کشورها در خلیج فارس و خلیج عمان همیشه منبع اصلی ناامنی و بی ثباتی در منطقه بوده است. حملات علیه کشورهای منطقه مورد استفاده قرار گرفته است.

به نظر می رسد در روزهای اخیر ، منابع نظامی برتر این کشورها گفته اند “همه چیز نشان می دهد که آنها از یمن پرواز کرده اند” و از آن زمان آنها “نیروهای ویژه” را به یمن اعزام کرده اند. “حمله را هدف قرار دهید.” همه چیز بسیار روشن است. همچنین نشان می دهد که این کشورها هنوز از سقوط یمن درس نگرفته اند.

ارشدی گفت: “همه این ادعاها ادعاهای تکراری دولت اسرائیل است. هیچ مدرک قطعی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.” آنها در حال تلاش برای اثبات آن تنها با چند عکس هستند که هیچ چیز را ثابت نمی کند.

وی گفت: چنین ادعاهایی به هیچ وجه نمی تواند فعالیت های تروریستی دولت اسرائیل را در اکتشافات تجاری بپوشاند. در کمتر از دو سال ، رژیم به بیش از دوازده کشتی تجاری که حامل نفت یا منابع بشردوستانه در سراسر منطقه بودند حمله کرد.

سفیر ایران و نماینده سازمان ملل در امور خود گفت: درگیری اسرائیل بر سر فاجعه جاده بازرگانی ما را از دیگر فعالیت های نگران کننده و ماجراجویانه رژیم اسرائیل در منطقه منحرف نمی کند. اسرائیل علاوه بر سیاست فریب و دروغگویی ، از بازیگران اصلی در زمینه جعل و تقلب است.

دولت اسرائیل به جای سرکوب و نابودی دیگران ، باید فوراً از سیاست های غیرمسئولانه ، خشونت و جنایات خود و همچنین رفتارهای غیرقانونی و غیر انسانی خود که منبع اصلی ناامنی ، بی ثباتی و بی ثباتی است ، استفاده کند. شرقی و فراتر از آن ، “ارسادی گفت. تمام شود.

این دیپلمات جمهوری اسلامی ایران گفت: شورای امنیت باید مسئولیت های خود را مطابق منشور انجام دهد و باید به فعالیت های دیرینه خود علیه رژیم اسرائیل و نقض جنایتکارانه و سیستماتیک قوانین بین المللی پایان دهد. برای همه جنایات ، از جمله چهار جنایت بین المللی ، پاسخگو باشید.

شورای امنیت درخواست کرد علاوه بر بازرسی های جاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در اسرائیل ، بر پایبندی ایران به “مراحل مورد نیاز هیئت آژانس بین المللی انرژی اتمی” نظارت کند. طی هفت دهه گذشته ، این کشورها شورای امنیت را از هرگونه اقدامی علیه رژیم اسرائیل منع کرده اند و این رژیم بی گناهی و وحشیگری شجاعانه و کامل تری مرتکب شده است.

وی افزود: اصول و تصمیمات جمهوری اسلامی ایران بر اساس اصول و تصمیمات در دریای خزر ، خلیج فارس ، هرمز و دریای عمان و همچنین امنیت دریایی ، آزادی دریانوردی و دزدی دریایی در اقیانوس هند و من مبارزه با جنایت را تکرار می کنم. ما همچنین آماده همکاری فعال با دولت های ساحلی این مناطق برای تقویت صلح و امنیت در منطقه هستیم.

در بخشی دیگر از سخنرانی ، سفیر ایران در سازمان ملل متحد افزود: “به گفته بانک جهانی ، بیش از 80 درصد تجارت بین المللی از طریق دریا انجام می شود ، رقمی که تا سال 2030 دو برابر و تا سال 2050 چهار برابر خواهد شد.” به تنهایی بر اهمیت اقیانوس ها و دریاها در اقیانوس های جهان و ضرورت تقویت امنیت دریایی به عنوان یک منافع مشترک جهانی تأکید می کند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران ، مانند خط ساحلی طولانی خود ، دارای آبهای استراتژیک قابل توجهی است ، مانند خلیج فارس ، خلیج هرمز و خلیج عمان ، کشتی ساز بزرگ و تولید کننده عمده نفت و گاز ضروری. “این برای او معنی زیادی دارد.

امنیت دریایی نقش مهمی در تضمین استقلال دریایی ، تسهیل روابط بین المللی ، استفاده ایمن از دریاها و اقیانوس ها و منابع ، حفاظت از محیط زیست دریایی ، ارتقاء توسعه اقتصادی و اجتماعی همه کشورها و تقویت صلح دارد. ، امنیت و همکاری ”و رابطه دوستانه بین آنها.

در اصل ، امنیت دریایی در درجه اول بر عهده دولت است ، از جمله دزدی دریایی و سرقت مسلحانه ، و در صورت لزوم می تواند در سطح منطقه همکاری کند. آنجاست کشورهای منطقه و دریا را با همکاری بین المللی پر کنید.

دیپلمات جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: در عین حال ، همه این فعالیتها باید با رعایت کامل اصول اساسی حقوق بین الملل ، به ویژه احترام به حاکمیت ملتها و جلوگیری از ارعاب یا استفاده از آنها انجام شود. از زور. ” تمامیت ارضی یا آزادی سیاسی آنها. “

وی گفت: “در حالی که ما توان بالقوه قابل توجهی برای مبارزه با جنایات دریایی داریم ، با نقض قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل متحد ، تحریم های یک جانبه مانع از توسعه فناوری ها و ابزارهای جدید برای برخورد موثر با گروه های جنایتکار شده است.”

ایرسادی گفت: “اگرچه جمهوری اسلامی ایران به تعهدات بین المللی مربوط عمل کرده است ، اما سهم قابل توجهی در امنیت دریایی ، از جمله مبارزه با جنایات دریایی داشته است.”

وی افزود: نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در اقیانوس هند و مناطق همجوار مستقر است تا از تلاش های بین المللی برای مبارزه با دزدی دریایی حمایت کند. این موضوع بارها توسط دبیرکل تأیید شده و به تأیید شورای امنیت رسیده است.

ششمین نشست هم اندیشی اقیانوس هند (22) در 25 آوریل 2018 با هدف افزایش همکاری بین 24 کشور عضو و اقیانوس هند در تهران برگزار شد.

ایرسادی ادامه داد: در طول سه سالی که با ایوانز و تیم ایمنی دریانوردی بودیم ، نیروی دریایی ما دستورالعمل های ایمنی دریانوردی را تدوین کرده و دو نمایشگاه کنفرانس را در بندرعباس آماده کرده است تا خود را برای تمرینات دریایی آیووا 2020 آماده کند.

“در ژوئیه 2021 ، مطابق با تصمیم هفتمین کنفرانس IONS ، یک مرکز امنیت دریایی منطقه ای در بندر چابهار ایران ایجاد می شود تا همکاری بین کشورهای اقیانوس هند در زمینه امنیت دریایی تقویت شود.” به “

در همین حال ، ایالات متحده و انگلیس در جلسه قبلی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره امنیت دریایی ، حمایت خود از رژیم صهیونیستی و ادعاهای بی اساس خود علیه ایران را مجدداً اعلام کردند.

311311

دکمه بازگشت به بالا