حوادث

ادامه آتش‌سوزی‌ها در کشورهای اروپایی و افزایش کمک‌های اتحادیه اروپا

آتش سوزی های اخیر در یونان و ترکیه ، عمدتا به دلیل خشکسالی و گرمای شدید ، 10 بیمارستان کشته و ده ها زخمی برجای گذاشت.

به گزارش دانا نیوز ، مولوت چاووشو غلو لو ، وزیر خارجه ترکیه گفت که آتش در این کشور اکنون تحت کنترل است.

در همین حال ، آتش سوزی در جنوب ایتالیا ، آلبانی ، مقدونیه شمالی و مونته نگرو همچنان ادامه دارد. هزاران هکتار جنگل کاج ، راش و بلوط در مقدونیه شمالی نابود شد.

آتش سوزی در جنگل های سیبری هنوز در روسیه ادامه دارد. آژانس هواشناسی روسیه می گوید بیش از 3.4 میلیون هکتار جنگل در آتش سوخت و دود به مناطق بیشتری از شمال سرایت کرده است.

آژانس فضایی آمریکا – ناسا – 3000 کیلومتر را تا قطب شمال طی کرده است که احتمالاً اولین بار در تاریخ است. آتش نشانان و مقامات محلی اواخر ژوئیه اعلام کردند که هیچ آتش نشان و تجهیزات برای مقابله با این آتش سوزی وجود ندارد.

آتش در یونان در روزهای اخیر مهار شده است ، اما دومین جزیره بزرگ یونان هنوز در آتش است. آتش نشانان در جزیره اوویجا ، در 200 مایلی آتن ، تلاش می کنند آتش سوزی ها را مهار کنند. تاکنون بیش از 40،000 هکتار[40،000 هکتار]جنگل در یونان سوزانده شده است.

گارد ساحلی 2600 مرد را از جزیره اویا بیرون کشید و موقتاً آنها را سوار کرد.

اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) روز دوشنبه اعلام کرد که به یونان ، آلبانی ، مقدونیه شمالی و ترکیه کمک می کند تا با آخرین آتش سوزی ها از جمله مبارزات انتخاباتی ، بالگردها و آتش نشانان مبارزه کنند.

در مجموع ، اتحادیه اروپا تاکنون 14 هواپیمای اطفای حریق ، سه فروند هلیکوپتر ، 250 خودرو و 1300 تجهیزات آتش نشانی را مونتاژ کرده است.

به گزارش یورونیوز ، بسته های کمک در چارچوب طرح “نجات اتحادیه اروپا” ارائه می شود و کمیسیون اروپا حداقل 75 درصد هزینه را پوشش می دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا