اجتماعی

خطرات آتش سوزی های جنگلی برای زمین و بشر

تغییرات آب و هوایی و گرم شدن کره زمین باعث بروز فجایع و تغییرات زیادی در زمین از جمله افزایش آتش سوزی های طبیعی شده است.

به گزارش دانا نیوز ، آتش سوزی های جهانی جانوری ، جانوری و منابع طبیعی جهان را به خطر می اندازد.

آتش سوزی های طبیعی به نوبه خود خطرات زیادی را برای کره زمین ، مردم ، گیاهان و حیوانات و محیط زیست به همراه دارد که برخی از آنها در گاردین ذکر شده است:

گونه ها در خطر انقراض هستند

بنابر اعلام بنیاد استرالیا کوالا ، بیم آن می رود که 2000 کوکائین در یکی از بدترین آتش سوزی های جنگلی در جنوب شرقی استرالیا از بین برود که منجر به “انقراض ساختاری” زغال سنگ ها می شود. اگرچه هنوز 15 تا 20 هزار کوآلا در نیو ساوت ولز استرالیا وجود دارد ، اما این ادعا مورد انتقاد قرار گرفته است.

تهدید آب پاک

طبق گزارش زمین شناسی ایالات متحده ، 80 درصد از جنگل های آب شیرین این کشور تحت پوشش است ، بدین معنا که بلایای طبیعی در این مناطق ویژه می تواند نه تنها برای آب آشامیدنی بلکه برای آب نیز مخرب باشد.

خطرات سلامتی برای انسان

دود آتشین تهدیدی جدی برای سلامت انسان است زیرا حاوی مقادیر زیادی PM2.5 است ، ماده ای که می تواند وارد ریه ها و خون شود. آتش سوزی های اخیر در این منطقه منجر به یازدهمین فوریت بهداشت عمومی شد ، پس از آن دود ناشی از آتش سوزی سیدنی 11 برابر افزایش یافت و طبق طبقه بندی های استاندارد “خطرناک” تلقی شد.

افزایش انتشار دی اکسید کربن

به گفته کارشناسان ، گاز طبیعی مسئول 20 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهان است.

از دست دادن زمین

آتش می تواند با سرعت 22 کیلومتر در ساعت حرکت کند ، به این معنی که می تواند مناطق وسیعی از زمین را به سرعت پوشش دهد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا