اجتماعی

تصویربرداری بهتر از چشم با کمک یک دستگاه رباتیک

در ایالات متحده ، مهندسان و چشم پزشکان دانشگاه دوک یک دستگاه تصویربرداری روباتیک توسعه داده اند که به طور خودکار چشم بیماران را اسکن کرده و وجود نشانگرهای مختلف بیماری های چشمی را تشخیص می دهد.

در صورت ذکر ESN و TN ، دستگاه جدید که اسکنر تصویر را با بازوی روباتیک ادغام می کند ، می تواند به طور خودکار تصاویر بیمار را در کمتر از یک دقیقه ، مانند اسکنرهای کلینیک های تخصصی چشم ، رصد و ضبط کند.

پزشکان و محققان از یک مقطع نوری برای تشخیص بیماری های مختلف چشم از جمله آب سیاه ، رتینوپاتی دیابتی و دژنراسیون ماکولا استفاده می کنند ، اما در این روش از سیستم های رومیزی بزرگ استفاده می شود که فقط توسط افراد آموزش دیده و ماهر قابل استفاده است. از چشمان خود برای گرفتن بیشتر استفاده کنید. تصاویر ، در این مورد ، بیماران نباید سر و چانه خود را محکم در جای خود نگه دارند و سر خود را برای تصویر صحیح تکان دهند ، که برای افراد کمی مشکل است.

با این حال ، دستگاه توسعه یافته توسط محققان دانشگاه دوک اتوماتیک است و نیازی به حضور متخصصان ندارد و می توان به راحتی در مکان هایی مانند بینایی سنج ، کلینیک های مراقبت های اولیه یا بخش ها از آن استفاده کرد.

برای استفاده از اسکنر ، بیمار به دستگاه نزدیک می شود و در مقابل بازوی روباتیک می ایستد. دوربین های سه بعدی در سمت چپ و راست روبات به ربات کمک می کند تا بیمار را پیدا کند و دوربین های کوچک روی بازوی رباتیک نیز به چشم نیاز دارد تا اسکنر را مستقیماً در مقابل آن قرار دهد. این سیستم می تواند هم ماکولا و هم قرنیه را اسکن کند.

با استفاده از این سیستم ربات ، هر اسکن کمتر از 10 ثانیه طول می کشد و کل فرآیند در کمتر از 50 ثانیه به پایان می رسد.

سیستم روباتیک بسیار ایمن است و بیمار هیچ تماس فیزیکی با سیستم ندارد ، بنابراین استفاده از آن هیچ خطری برای سلامتی بیمار ندارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا