اجتماعی

احتمال دو رقمی شدن تلفات روزانه کرونا در کهکیلویه و بویراحمد/ رعایت کمتر از ۵۰ درصدی پروتکل‌ها

دانا نیوز / کهگیلویه و بویراحمد رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: “ممکن است هر روز در استان کهگیلویه و بویراحمد دو رقم مرگ و میر ناشی از ویروس بیماری کرونا رخ دهد.”

پرویز یزدان پناه در گفت وگو با دانا نیوز ، افزود: در 24 ساعت گذشته سه مورد مرگ در مناطق کهگیلویه و بویراحمد بر اثر وبا گزارش شده است که باعث افزایش مرگ و میر 750 شریان در این استان شده است.

وی از افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: در حال حاضر 480 بیمار در تعدادی از بیمارستانهای این ایالت بستری هستند که از این تعداد 205 نفر به درستی (56 مورد جدید) و 25 نفر نیز تحت مراقبت شدید هستند. واحدهای مراقبت ”با آنها به شیوه خاصی رفتار می شود.

به گفته رئیس دانشگاه پزشکی یاسوج ، تعداد بیماران قلبی در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون به 53 هزار و 529 نفر رسیده است.

یزدان پناه گفت: 2 درصد از 724 نمونه PCR بدست آمده از آزمایشگاه سلول مولکولی یاسوج مثبت و در گاشسان ، کهگیلویه ، بویراحمد و دنا موارد بسیار خوبی بود. از 511 نمونه ، آزمایشات سریع در منطقه انجام شد که 3٪ از آنها مثبت بودند ، عمدتا در مناطق بویراحمد و کهجیلویه.

وی گفت: “شیوع ویروس جدید کروناویروس (هندی) به حدی گسترده است که تعداد کشته ها حتی بیشتر است ، بنابراین ما باید بیشتر مستعد ابتلا به این عفونت ویروسی باشیم.”

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به روند رو به رشد مسائل مثبت ، بیمارستان ها و بیماران قلبی در بیمارستان های دولتی بخش ICU- کهگیلویه و بویراحمد ، گفت: تخت های اصلی شریان ها با سه پر شده است. شهرهای عمده آن کهگیلویه ، بویراحمد و گچاساران است.

یزدان پناه تاکید می کند: در شهر گکساران تعداد بیمارستان های قلبی و عروقی زیاد است و از جمعه 14 مرداد از بیمارستان نرگس پذیرای بیماران خواهیم بود.

ما هنوز تعداد زیادی تخت خالی در شهرهای دیدشت و یاسوج داریم ، اما از سه شنبه 13 مرداد ، بخشهای غیر بیمارستانی را به شریان تبدیل می کنیم و با این مرحله می توانیم پاسخ دهیم. نمی آید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در صورت تداوم این روند ، در روزهای آینده تخت های بیمارستانی در کهگیلویه و بویراحمد به بیماران کرونری تبدیل می شوند و ما قادر به پاسخگویی به بیماران نخواهیم بود.

یزدان پناه گفت: تعداد کادر درمانی در بیمارستان های ولسوالی محدود است و در صورت داشتن تختخواب نمی توان به افرادی که این وضعیت را دارند خدمات ارائه کرد.

وی افزود: بنابراین ، با توجه به کاهش کمتر از 50 درصد پروتکل های بهداشتی در استان کهگیلویه و بویراحمد ، اگر مردم این منطقه نمی خواهند با خطر وبا مواجه شوند ، باید برای افزایش دسترسی به پروتکل های بهداشتی اقدام کنند. 90، ، خانه بسازید و از نظر فیزیکی به فاصله نگاه کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت که انتظار دارد مردم در هیچ جلسات و فصلی مانند بازارها و مراکز خرید ، بانک ها ، مراکز درمانی و بیمارستان ها شرکت نکنند و همچنین از سفر خودداری کرده و زمان کمتری را در خانه سپری کنند.

یزدان پناه هشدار داد: “در این روند ، در این هفته و هفته های آینده ، تمایل به افزایش نرخ مرگ و میر کرونا در مناطق کهگیلویه و بویراحمد خواهیم داشت و در این منطقه ، مرگ و میر ناشی از کرونا هر روز دو برابر می شود ، بنابراین مردم منتظر روزها در این روند باشید “ناخوشایند باشید.

وی گفت: ما مردم منطقه کهگیلویه و بویراحمد به پروتکل های بهداشتی احترام می گذاریم و امیدواریم تعداد موارد ، بستری شدن و مرگ ناشی از بیماری های قلبی را افزایش دهیم تا بتوانیم بیماری را بهتر کنترل کنیم. . “

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت بیش از 10 هزار واکسینه شده علیه وبا در استان کهگیلویه و بویراحمد در روز چهارشنبه 13 مرداد 1393 انجام شد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا