حوادث

ضرورت اخذ مجوز برای جابجایی موتورسنگین

معاون پرورشی و فرهنگی پلیس راهور تهران بزرگ از صاحبان موتورسیکلت های سنگین خواست فعالیت کنند.

سرهنگ علی همنکانی در مصاحبه با دانا نیوز وی در مورد تخلفات سنگین موتورسیکلت و تردد در جاده ها گفت: “مدیریت ترافیک پلیس و تخلفات سنگین موتورسیکلت یک الزام عمومی و قانونی برای پلیس راهور تهران بزرگ است تا مطابق عملکرد طبیعی خود اقدام کند. این نوع مجوز موتور تحت تأثیر قانون و بدون تخلف و ترافیک است.

وی افزود که حتی برای حمل و نقل این موتورسیکلت ها نیز باید از لوازم جانبی ویژه استفاده کند – صاحب یک موتورسیکلت سنگین باید تحت شرایط خاصی مجوز سفر را دریافت کند که فقط از مکانی به مکان دیگر قابل استفاده است و می توان از آن استفاده کرد. لازم به ذکر است که مجوز کسانی که با این وسایل نقلیه رانندگی می کنند شرایط خاصی نیز دارد.

وی گفت: برخی از موتورسواران سنگین در ایام تعطیل در جاده های عمومی تهران تردد می کردند اما این تردد از دست پلیس فرار نکرده و پلیس بزرگراه تهران بزرگ با دوربین های نظارتی در خیابان ها گشت می زند. افسران ثابت “موتورسیکلت های سنگین مجوز ندارند. تاکنون چندین دستگاه خودروی سنگین توقیف شده است.

به گفته معاون آموزش و فرهنگ ترافیک تهران بزرگ ، سواران این موتورسیکلت ها پس از توقیف خودروهایشان به مقامات معرفی می شوند و قوه قضائیه در مورد وضعیت آنها تصمیم گیری می کند.

وی همچنین در مورد تخلفات جدی موتورسیکلت ها گفت: “بیشتر این تخلفاتی که در شهر مشاهده می کنیم سرعت و دسترسی است و مهمتر از همه ، این رانندگان را برای رانندگان دیگر ناراحت کننده و ناراحت کننده می کند. آنها برای سایر رانندگان اضطراب و استرس ایجاد می کنند و به دلیل سر و صدای ایجاد شده باعث تصادف می شوند و توجه رانندگان دیگر را کاهش می دهند.

وی از شهروندان خواست تخلفات و ترافیک سنگین موتورسیکلت را از طریق سامانه 110 به پلیس گزارش دهند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا