اجتماعی

در مدیریت منابع آب،”مدیریت” جایگزین “ریاست”شود/استفاده از افراد کارآمد محیط زیستی در دولت آینده

به گفته محققان ، “توزیع نامناسب جمعیت” ، “مصرف آب در کشاورزی” و “مدیریت منابع آب” عوامل اصلی بحران آب در کشورها هستند و در ایران مدیران این حوزه به جای دولت ، رئیس جمهور هستند. .

در مصاحبه با ESN: علل خشکسالی در جهان عبارتند از “سه توزیع نامناسب جمعیت” ، “مصرف آب در کشاورزی” و “مدیریت منابع آب” و “اول ، سطح آب متناسب با توزیع جمعیت و کشور اخیر” جمعیت به 80 میلیون نفر رسیده است. رشد جمعیت شامل مصرف مواد غذایی است که به زیرساخت های لازم برای توسعه کشاورزی نیاز دارد.

وی گفت: افزایش فعالیت های کشاورزی باعث افزایش مصرف آب شده است. ”میدان رسید.

به گفته شمری ، 6 تا 7 درصد از منابع آب کشور صرف مصرف داخلی می شود و 90 درصد از منابع آبی کشور برای کشاورزی استفاده می شود.

این محقق محیط زیست با اشاره به فعالیت های کشاورزی در کشور ، ادامه داد: کشاورزی در کشور سنتی است ، زمین های کشاورزی کشور یکپارچه نشده و کشاورزان برای کشت محصولات آبی رفته اند ، ذخایر زیادی دیده می شود. و ابزاری که ساختیم تولیدات داخلی وارداتی است ، اما برخی از محصولات کشاورزی با پایه آب مانند هندوانه به صورت محلی تولید می شود.

به گفته این محقق ، یک کیلوگرم هندوانه به 3000 تا 4000 لیتر آب نیاز دارد و با صادرات این محصول ، کشور در واقع آب صادر می کند.

او می گوید: “وقتی به باران نیاز داریم باران نداریم ، باران نداریم.” “بنابراین ، بیشترین میزان بارندگی در پاییز و زمستان است و بهار و تابستان فعالیت های کشاورزی هستند.

وی بر تمرکز بر منابع آب تأکید کرد و گفت که “مدیریت” منابع آب از اهمیت بیشتری برخوردار است. بین رهبری و رهبری تفاوت هایی وجود دارد.

وی گفت: یکی از مشکلات کشور این است که مدیر آموزش ندیده و مدیران در راس امور هستند و چنین رویکردی تاثیری نخواهد داشت و انتظار می رود دولت آینده در قدرت باشد. و با ریسک بالا ، از افراد حرفه ای استفاده کنید.

یکی از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد گفت: مدیریت منابع آب باید توسط متخصصان حوزه منابع آب مورد استفاده قرار گیرد. بردار داشته باشید.

وی با اشاره به شاخص کنترل نشده آب های زیرزمینی اظهار داشت: زمانی ما با ساخت چاه توانستیم آب زیرزمینی را بدست آوریم ، اما تا کنون برخی از چاه ها از چاه ها برداشته شده است که نیاز به حفر چاه های عمیق است و مدیران باید مجوز ساخت را بگیرند. . “از گودالهای عمیق خودداری کنید.

وی گفت: یکی از راه های مدیریت منابع آب این است که اجازه دهیم آب به جای ایجاد سد به زمین نفوذ کند. نمونه آن سد رودخانه شفا است که بیشتر از سدهای خاک رس و سنگی استفاده می کرد. مزیت این سدها این است که هم آب در پشت این سدها جمع می شود و هم آب می تواند به زمین نفوذ کند. به این ترتیب ، آب از سایر قسمتها به عنوان منبع خارج می شود.

این محقق با تأکید بر اهمیت استفاده از فناوری های پیشرفته در این زمینه گفت: برخی از کشورها شرایط آبی در ایران دارند و سیستم های آب دریا را با استفاده از سیستم های تصفیه آب شور توسعه داده اند. مزیت این روش این است که آب نمک به آب خالص تبدیل می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا