اجتماعی

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق واکسن کرونا / واکسینه‌شده‌ها هم ماسک بزنند

واکسیناسیون علیه ویروس کرونا می تواند با عوارض جانبی یا عوارض جانبی همراه باشد که رعایت برخی نکات قبل و بعد از واکسن را مهم می کند.

متخصصان معتقدند که بعد از واکسیناسیون ، نوع خفیف بیماری یا عوارض جانبی قابل پیش بینی نیست و نباید افراد را از واکسیناسیون منصرف کند.

دکتر Shashanak Joshi ، عضو CVD ، گفت: “هر دو واکسن ، از جمله کوواکسین و کواسیدیل ، کاملاً ایمن هستند و عوارض جانبی جزئی نه تنها برای این واکسن ها بلکه برای سایر واکسن ها نیز دارد. -19 در ماهاراشترا ، هند

در گزارش جدید ، Indian Express برخی از اقدامات احتیاطی و ایمنی برای ایمن سازی را به شرح زیر ذکر کرده است.

ملاحظات قبل از واکسیناسیون

– اگر فردی به دارو حساسیت دارد ، مهم است که با پزشک مشورت کنید و توضیحات لازم را دریافت کنید. در چنین مواردی ، شمارش کامل خون یا هموگرام (CT) ، CRP یا ایمونوگلوبولین-IE باید توسط پزشک کنترل شود.

– قبل از واکسیناسیون ، فرد باید غذای کافی بخورد و دارو تجویز کند. لازم به ذکر است که آرامش هرچه بیشتر و مراجعه به مشاور می تواند برای کسانی که مضطرب هستند مفید باشد.

افراد مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا باید با پزشک خود مشورت کنند و وضعیت جسمی آنها را کنترل کنند. بیماران سرطانی ، به ویژه شیمی درمانی ، باید از نظر پزشک خود پیروی کنند و تحت نظر متخصص نظارت شوند.

به افرادی که به عنوان بخشی از درمان CVD-19 آنتی بادی های پلاسما یا یکپارچه دریافت کرده اند یا از یک ماه و نیم گذشته آلوده شده اند ، توصیه می شود در این زمان واکسن دریافت نکنند.

ملاحظات پس از واکسیناسیون

– به منظور جلوگیری از هرگونه واکنش آلرژیک شدید پس از تزریق واکسن ، پیگیری واکسن در مرکز پزشکی پس از مشخص شدن حساسیت واکسن به واکسن مهم است.

عوارض جانبی مانند درد و تب در محل تزریق شایع است و نباید باعث نگرانی شود. برخی از عوارض جانبی دیگر ، مانند لرز و خستگی ، ممکن است ظاهر شوند اما ظرف چند روز از بین می روند.

نکته

این واکسن به سیستم ایمنی بدن می آموزد که چگونه تهدیدات خارجی را شناسایی کرده و چگونه با آنها مقابله کند. به طور معمول ، بدن در طی چند هفته پس از واکسیناسیون در برابر ویروس ایمن است ، به این معنی که فرد می تواند ظرف چند روز پس از واکسیناسیون به این ویروس آلوده شود زیرا بدن زمان کافی برای ایجاد ایمنی ندارد. این است

بنابراین اقدامات پیشگیرانه باید حتی پس از واکسیناسیون نیز انجام شود. نباید از واکسن استفاده کرد ، از بهداشت دست و فاصله بدن در مکان های عمومی خودداری شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا