بین الملل

خطیب‌زاده در پاسخ به فارس: خوزستان قهرمان هیچگاه جنایات شریک راهبردی واشنگتن را از یاد نمی‌برد

سخنگوی وزارت امور خارجه فارس به نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه ایران سعید کاتی زاده اظهار داشت که “وقایع برجسته” در این کشور وجود دارد. این مقام مسئول گفت: “به خارجیان فارسی زبان اختیار داده شده است تا با مقامات آمریكایی و غربی در این زمینه مشورت كنند تا تنش بین مردم ایران تشدید شود.” ما ملک دولتهای خارجی هستیم که به عمد اتحاد و اتحاد ملت بزرگ ایران را هدف قرار داده ایم.

* ما در حال اظهار نظر با وزارت امور خارجه هستیم. اجازه نمی دهیم هیچ کشوری مداخله کند.

به یاد داشته باشید: البته این زمان اولین و آخرین آنها نبوده و نخواهد بود. ما همچنین نظرات یک مقام وزارت خارجه را می دانیم.

کتی زاد افزود: “مهم این است که جمهوری اسلامی هرگز اجازه نخواهد داد هیچ کشوری در امور داخلی خود دخالت کند.”

وی گفت: “دولت و مقامات به خوبی از مسئولیت خود در قبال مردم شریف ایران آگاه هستند و تمام تلاش خود را برای رفع نواقص شهروندان خود انجام خواهند داد.”

* ریا و موضع فریب آمریكا

سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده را “ریاکارانه و ریاکارانه” خواند و گفت که همدردی مردم ایران با مردم ایران “شرم آور و شرم آور” است. تحریم ها: علیه مردم ایران است

توضیح. كوزستان قهرمان هرگز جنایات مرتكب شده توسط متحد استراتژیك خود واشنگتن ، صدام و رژیم باپتیست در عراق را فراموش نخواهد كرد.

“چند ماه پس از کودتا ، کافی است که ترامپ به سیاست های جنایتکارانه ، سرکوبگرانه و تروریستی خود علیه مردم ایران ادامه دهد و همزمان اشک بشریت را بریزد.” حقوق مردم ایران

لازم به ذکر است که سعید کاتی زاده زاده ، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل ، قبلاً به بیانیه ای درباره وقایع قزاقستان پاسخ داده است.

سخنگوی گروه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران گفت:

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: “ادعاهایی که مقامات دولتی ، دادگستری ، امنیتی و رسانه ای برای تخفیف رنج مردم این منطقه و حل مشکلات موجود مطرح کرده اند ، شواهد بسیار مهمی است. ادب و بیهودگی این بیانیه “بیانیه کمیساریای عالی بیشتر از آنکه به سخنان مرجع حقوق بین الملل بین المللی گفته شود ، به بیانیه سیاسی در ادبیات دشمن شباهت دارد … (اینجا بخوانید)

پایان پیام /


دکمه بازگشت به بالا