استان ها

دهه امامت و ولایت فرصت خوبی برای تبیین معارف اولیای الهی است

به گزارش خبرگزاری دانا نیوز کاووین ؛ خطبه های عید سعید قربان در فضای باز مسجدالنبی به امام عبدالکریم آبادینی تبریک می گویم: م Belمنان ، روزهایی برای امیدواری وجود دارد ، روز آنها این است که مورد محبت و بخشش خداوند قرار گیرند و همه ما امیدواریم که این بخشش انجام شود و ما این را در تمام دعاهای خود می گوییم.

وی گفت: “در روز عید قربان ، رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود:” ما باید در مورد خدا بسیار فکر کنیم ، آمرزش فراوان بخواهیم ، توبه کنیم زیرا که خدا توبه می کند ، و همیشه حالت توبه خوب است. ” و به خدا برگردید و این کار را در روز عید انجام دهید.

امام قزوین روز جمعه فرمود: انجام پنج کار در عید قربان در روز عید قربان در حدیث امام جواد (ع) خوب است. با ملاقات با ما و پیشگام صلح و فداکاری ، ما بخشی را تغذیه می کنیم و قسمت دیگر را به نیازمندان تقسیم می کنیم و این پنج کاری است که پیامبر به ما دستور داده است … جمع آوری

“ما از ابتکار رهبر برای نامگذاری ده سال افتخار قدردانی می کنیم و این فرصت را داریم که به این مسئله مهم توجه بیشتری کنیم.) ساختمانی داشته باشید که تعالیم منطقه و ناحیه مقدسین را توصیف کند.

وی تأکید کرد که عید سعید قربان یک روز مهم امتحان برای حضرت ابراهیم خلیل (سلام الله علیها) است و این یک پیوند است. و ما امیدواریم که بتوانیم بهترین بهره را از این دهه ببریم

عید قربان در مورد اهمیت مناسک حج گفت: دشمنان آمدند و مسلمانان را از هم جدا كردند و مسلمانان فرقه گرای را كشتند ، آنها جنگ های داخلی ایجاد كردند ، اما ما سعی خواهیم كرد اخوت را در هنگام حج تقویت كنیم.

عبیدینی ادامه داد: حج یک کنفرانس بزرگ و بین المللی اسلامی برای نمایش به جهانیان است که آنها در اخوت اسلامی ، عبادت ، ذکر و اخلاص و بسیاری از امور معنوی همان معبود را انجام می دهند.

وی افزود: “در طول حج ، معنویت تقویت می شود ، این امر باعث می شود جهان و اسلام از نظر معنوی گامی به جلو بردارند و معنویت جامعه مسلمانان را تقویت می کنند.” ما اخلاق ابراهیم را در هنگام حج فرا می گیریم ، نام حضرت ابراهیم (علیه السلام) 63 بار در قرآن ذکر شده است و هر وقت به دنبال آن می گوییم ، در مورد پیامبر گفته می شود.

امام كوسوین در مورد اخلاق پیامبر ابراهیم (علیه السلام) صحبت كرد و فرمود: “خداوند متعال ما را به آموختن همه چیز درباره پیامبر اكرم (صلی الله علیه و آله و سلم) دعوت می كند و ما را به اخلاقی بودن دعوت می كند. مثالی برای او و حضرت ابراهیم (سلام الله علیه) خداوند پیامبر ابراهیم (ع) و پیروانش را نمونه های خوبی دانست و او الگوی خوبی برای شماست و ما باید از او بیاموزیم.

عبیدینی گفت: خداوند ابراهیم (علیه السلام) را آقایی معرفی کرد ، آقایی که دروغ نمی گوید ، به دیگران آسیب نمی رساند ، نسبت به دیگران دلسوز است و به دنبال خیر کسانی است که به او ظلم کرده اند. حتی مشرکان حضرت ابراهیم (سلام الله علیه) این کار را به گونه ای انجام دادند که فرزندان وی را پذیرفتند و امروز ما واقعاً به این معنی نیاز داریم و البته افراد مسن و زنان نیز می توانند خوشحال باشند.

وی گفت: “مجاهدان در راه خدا درس دیگری است که ما از ابراهیم (ع) می آموزیم. خداوند فرمود که شما پیروان ابراهیم (ع) جهادگر بودید و باید چنین باشید. شجاعت دیگر او شخصیت حضرت ابراهیم (سلام الله علیه) بود و او به دشمنان خود گفت چقدر بت ها را دوست داشتید و از خدای من نمی ترسیدید ، شما هرگز از دشمنان او نمی ترسیدید و هرگز نمی ترسیدید.

یک نماینده استان کازوین اظهار داشت که از خود گذشتگی عمل ابراهیم بود ، و من به او دروغ گفتم و این پسر در مدرسه پیامبر بزرگ شده و برای کودکی آماده است. او با او رفت. وی این کار را برای اسماعیل وظیفه ندانست

وی در مورد اوضاع افغانستان گفت: تلخ نباشید

امام جمعه کازوین با اشاره به مباحث مطرح شده توسط کوزستان ، افزود: . البته ، مقامات سخت کار می کنند و اکنون دشمنان از موقعیت استفاده می کنند.

48

دکمه بازگشت به بالا