اجتماعی

به محیط زیست نپردازیم، به چه بپردازیم؟

یک هنرمند با تأکید بر اهمیت محیط می گوید: “محیط مهمترین چیز در زندگی بشر و جهان امروز است.” در واقع ، این یکی از مضامین و مضامین است که هنرمندان همه کشورها باید توجه زیادی به آن داشته باشند. بحث درباره زندگی انسان باید مسئله بسیار مهمی برای انسان باشد و هنرمندان باید به این واقعیت توجه کنند که زندگی انسان در معرض خطر جدی قرار دارد.

علی فرامرزی ، یک هنرمند و طراح که سالها در زمینه مسائل زیست محیطی و خشکسالی کار کرده است ، در مصاحبه خود با دانا نیوز ادامه می دهد: عقیده ای وجود دارد که توجه هنرمندان را به خود جلب می کند.

این هنرمند درباره موضوع محیط نیز می گوید: موضوع طبیعت و محیط یکی از قدیمی ترین و متداول ترین مباحث تاریخ هنر است که پایان آن با توجه به چشم انداز و فصول هنرمند متفاوت است. بلایای طبیعی ، مانند آنهایی که در ایران وجود دارد ، به صورت صخره ها ، بیابان ها و … باعث توجه کمتر شده است.

از جمله نتایج فرامرزی در زمینه محلی (حجم)

وی ادامه می دهد: نقاشان احتمالاً یکی از مهمترین افراد در کار گفتگوی محلی و طبیعت به عنوان ژانر مهمی هستند که در نهایت منجر به کارهای بزرگی شد. البته این در مورد هنرمندان اروپایی قبل و بعد از دوره دراماتیک صادق بود. در ایران نیز گفتگوهای طبیعی برای نقاشان و نقاشان سنتی مهم بود. امروز ما به عنوان هنرمندان مدرن به واقعیت های آب ، خاک ، درختان و محیطی که هنرمندان در گذشته با آنها صحبت کرده اند نگاه می کنیم.

فرامرزی گفت: “خوشبختانه ، من فکر می کنم ما در ایران آموزش هنرهای تجسمی زیادی داریم که هنرمندان روی موضوعاتی مانند بیابان و صحرا کار کرده اند.” هنرمندانی مانند مارکو گورگوریان ، پروی کالنتاری ، گلام حسینی نامی و هوشنگ شباهنگ موضوع کویر را پوشش دادند.

این هنرمند همچنین درباره کار خود در این زمینه اظهار داشت: من این پروژه را از ابتدای دوره کویر شروع کردم و تا زمان حمله به کویر ادامه دادم. من در حال حاضر در زمینه جنگل ها و مسائل زیست محیطی و آب کار می کنم.

وی ادامه داد: مدتی پیش به نمایندگی از گالری سیحون با چهار هنرمند از خارج از ایران در نمایشگاه گروهی در واشنگتن شرکت کردم و در آنجا موضوع بین المللی جنگل زدایی را ارائه دادم. چهار اثر مرتبط با درخت من در نمایشگاه درخت شرکت داشتند. این چهار اثر مقایسه بین درختان خشک و درختان سبز و جنگلی را نشان می دهد.

علی فرمرزی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا