حوادث

آخرین وضعیت امدادرسانی در ۱۵ استان درگیر سیل/ مرگ ۸ تن با کشف ۲پیکر جدید

رئیس جمعیت هلال احمر (ERCA) آخرین گزارش ها را در مورد عملیات امداد و نجات سیل در 15 منطقه کشور اعلام کرد.

مهدی ولی پو در مصاحبه با دانا نیوز مأموریت امداد و نجات در 14 ژوئیه برای کاهش اثرات سیل زمستانی ناشی از سیل و جاری شدن سیل در برخی از مناطق کشور آغاز شده است. استانهای فارس ، سیستان و بلوچستان ، حوزه علمیه ، مازندران ، هرمزگان ، یاز و کردستان .

وی افزود: در مجموع 2578 قربانی سیل زنده مانده و 611 نفر نیز تخلیه شدند. همچنین 58 نفر در مناطق امن منتقل شدند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در شش روز گذشته هشت نفر در اثر جاری شدن سیل و سیل جان خود را از دست داده اند ، گفت: هفت نفر در اثر طغیان جان خود را از دست داده و یک نفر نیز مورد اصابت صاعقه قرار گرفته است. در میان کشته شدگان دو نفر نیز وجود داشتند که در کرمان ناپدید شده بودند. اجساد پنج روز بعد و نزدیک سد باف پیدا شد.

به گفته والیر ، 165 تیم از جمله 658 نجات دهنده هلال احمر در مجموع 118 چادر ، هزار و 298 پتو ، 441 تابلو فرش و 1516 کیلوگرم در 57 شهر و شهر آسیب دیده از فاجعه آب و هوایی درگیر در امدادرسانی بودند. پوشش های نایلونی ، 362 بسته غذایی ، 3170 قوطی قوطی ، 607 کیلوگرم برنج ، 155 کیلوگرم روغن ، 921 کیلوگرم شکر ، 630 بطری آب معدنی و 49 کیلوگرم غلات و سایر اقلام بیولوژیکی در 15 استان کشور تحت آب گرفتگی قرار گرفتند.

انتهای پیام

تحریریه دانا نیوز

مشی رسانه‌ای این سایت، تحلیلی - خبری و اقتصادی است و اعضای تحریریه این مجموعه می‌کوشند از قالب ظاهری خبرها فراتر رفته و به زوایای پنهان و آشکار حوادث سرک بکشند و با کندوکاو بیشتر، ناگفته‌ها و وجوه نامکشوف وقایع و حوادث را بیابند.
دکمه بازگشت به بالا